Powiedz Cześć – Garkuchnia w Zamościu. Tanio, smacznie i bardzo domowo. - Street Food Polska
close
Powiedz Cześć – Garkuchnia w Zamościu. Tanio, smacznie i bardzo domowo.

Powiedz Cześć – Garkuchnia w Zamościu. Tanio, smacznie i bardzo domowo.

0udostępnień

Nie planowałem tej wizyty. Ale jak spojrzałem w menu i zobaczyłem roladę śląską z gumiklyjzami, ślinka napłynęła mi do ust i zamówiłem taksówkę, by podjechać do Revia Park. Powiedz Cześć – GarKuchnia mieści się bowiem na terenie tego centrum handlowego.

Menu jest krótkie, ale treściwe. Oprócz stałych punktów, codziennie można liczyć na dwa – trzy dania spoza karty.

Mieliśmy niesamowite szczęście, bo na start zamówiliśmy właśnie dania spoza karty, które bardzo lubimy – piróg biłgorajski ze śmietaną (9 zł) i łazanki z kapustą (7 zł).

Łazanki przepyszne. Ugotowane al dente kluski, obficie przetykane kawałkami kiełbasy i skwarkami, z dobrze doprawioną kapustą. Palce lizać. Taki prawdziwie domowy smak. A do tego ta cena!

Piróg także nie zawiódł. Trzy plastry obsmażonego ciasta z kaszy gryczanej, ziemniaków i sera, doprawione w punkt, smakowały świetnie z gęstą śmietaną. Zajadaliśmy z apetytem.

Potem wjechała potężna porcja flaków (10 zł). Zwykle flaki w lokalach muszę sobie lekko doprawić po swojemu, w tym wypadku nawet nie spojrzałem w stronę przypraw. Gęsty, esencjonalny, lekko pikantny wywar pełen mięciutkich flaków i kawałków wołowiny był dokładnie taki jak lubię.

I jeszcze danie, które mnie tutaj ściągnęło – rolada śląska z kluskami i modrą kapustą (23 zł). I znowu byłem szczęśliwy – wołowina soczysta i miękka, a w środku kiszony ogórek, cebulka, boczek… Kluski idealnie sprężyste, sos świetny. Kapusta… nie do końca w moim guście, wolę taką mocno kminkową z nutą jabłka. Ale całość naprawdę świetna i bardzo sycąca.

Zapłaciliśmy rachunek i mieliśmy się zbierać…

… ale tak nam tutaj smakowało, że postanowiliśmy domówić jeszcze pół porcji pierogów ruskich. I domówiliśmy:

Muszę dodawać, że okazały się świetne? Miękkie, ale sprężyste ciasto, świetnie doprawione nadzienie z ziemniaków i sera, dobra śmietana i cudowne, pachnące skwarki ze słoniny.

Podsumowując: Cieszę się, że tu trafiłem. Jeżeli będziecie szukać w Zamościu jedzenia takiego, jak robiły wasze babcie lub mamy, prostego, sycącego i pełnego smaku, a przy tym niedrogiego, to po prostu wpadnijcie do GarKuchni. To nie jest jakaś kuchnia wysoka. To jest taka prawdziwa, domowa, gotowana z sercem kuchnia domowa. W najlepszym tego słowa znaczeniu. Ja na pewno będę tam wracał, kiedy najdzie mnie ochota na smaczny, domowy posiłek. Tym bardziej, że obsługa świetna, a miałem też okazję porozmawiać z jedną z pań kucharek i wierzę, że ten smak potraw zostanie tu zachowany. Polecam serdecznie.

Powiedz Cześć – GarKuchnia – Lubelska 40/54, 22-400 Zamość

Facebook – https://www.facebook.com/Powiedzczesc/

Kuchnia ormiańska i regionalna w Zamościu

Kanapka Drwala i Wege Drwal – czy w tym szaleństwie jest metoda?

Dodaj komentarz