Bistro Kastel. Bardzo tanio, bardzo smacznie. - Street Food Polska
close
Bistro Kastel. Bardzo tanio, bardzo smacznie.

Bistro Kastel. Bardzo tanio, bardzo smacznie.

0udostępnień

Nie jestem fanem jedzenia na wagę. Zwykle leżące pod lampami potrawy tracą szybko soczystość i zmieniają smak, panierka z kotletów odpada… Sami wiecie. Ale są wyjątki od reguły. Zwykle jeśli już korzystam z takich samoobsługowych bufetów staram się wybierać to, co akurat świeżo trafiło pod lampy. Albo… idę tam, gdzie przemiał ludzi jest tak duży, ze potrawy nie zdążą poleżeć.

I tak właśnie jest przypadku oświęcimskiego Bistro Kastel. Niska cena (4.50 zł za zupy, 3.20 zł za 100 g pozostałych dań) oraz ogromna popularność miejsca sprawiają, że z kuchni niemal non stop dokładane są przygotowane na bieżąco potrawy lub dodatki.

Wzięliśmy dwa kompoty, a na talerzach żeby spróbować jak najwięcej wylądowały: kasza jęczmienna ze skwarkami, kluski śląskie z sosem mięsnym, schabowy, mielony z ryby, zasmażana kapusta, pulpety.

Kasza kapitalna, dobrze ugotowana i obficie faszerowana skwarkami. Kapusta podobnie – mięsa w niej nie pożałowano.

Kluski śląskie sprężyste, sos z kawałkami mięsa. Spokojnie można je wziąć jako drugie danie. Bardzo dobry okazał się schabowy. Gruby, soczysty, dobrze doprawiony.

Mielony rybny również super, zajadałem z apetytem. Podobnie jak pyszne pulpety z sosem. Takie domowe w smaku, soczyste…

Na koniec wzięliśmy jeszcze do spróbowania krokiety, każdy z innym nadzieniem. Nie pamietam ceny, bo nie wziąłem paragonu, ale wydaje mi się, że w okolicach 3 zł/szt. Najmniej doprawione jak dla mnie były z kapustą, ale już mięsne, pieczarkowe czy bolońskie – zero uwag.

Na Jarmarku wziąłem sobie jeszcze na kolację zwykłe mielone, bodaj 37 zł/kg. Były tak dobre, że w końcu nie zrobiłem zdjęcia.

Kolejna wizyta to spróbowanie: roladki schabowej, łazanek i panierowanej ryby.

Roladka schabowa soczysta i krucha, nadziana miedzy innymi kiełbasą i słoniną, a całość serwowana w sosie pieczarkowym.

Łazanki bardzo dobre, obficie przetykane kiełbasą i boczkiem, zrobione na kiszonej kapuście:

Panierowana ryba soczysta. Bałem się, że okaże się wyschnięta, ale na szczęście przepływ ludzi (jak wspomniałem na początku) jest tu tak duży, że donoszono ją na bieżąco.

Podsumowując: Bistro Kastel to miejsce, gdzie zjecie bardzo smacznie i za naprawdę nieduże pieniądze. A ja na pewno przed powrotem do domu obficie się u nich zaopatrzę na święta. Pod danymi adresowymi wrzucam galerię, obejrzyjcie sobie, co jeszcze można u nich kupić.

Bistro Kastel – Żwirki i Wigury 31, 32-600 Oświęcim

Facebook – https://www.facebook.com/BistroKastelOswiecim/

Dobre śniadania na Rynku w Oświęcimiu

Ryby Zubowicz – kapitalne bagietki i pierogi z dorszem.

Dodaj komentarz