Ryby Zubowicz – kapitalne bagietki i pierogi z dorszem. - Street Food Polska
close
Ryby Zubowicz – kapitalne bagietki i pierogi z dorszem.

Ryby Zubowicz – kapitalne bagietki i pierogi z dorszem.

0udostępnień

Teoretycznie „ryba nad morzem” to domena wakacji i lata. Ale są miejsca, które pracują okrągły rok, a w menu maja tak dobre rzeczy, że warto się tam wybrać nawet zimą. Do takich miejsc należy restauracja o nazwie Ryby Zubowicz w Kamieniu Pomorskim. Co prawda nie nad samym morzem, tylko zalewem, ale to już szczegół. Byłem tam latem tego roku, a zabrał mnie Krzysiek ze Złotych Paluchów Churros, który kilka razy bywał tam na bagietkach.

Lokal słynie z kiszonego łososia, ale z opisu wynika, że jest to łosoś marynowany w autorskiej zalewie. Tak czy siak, wypadałoby spróbować. Zaczęliśmy więc od bagietek, których w menu znajdziemy kilka. Więc zamówiliśmy wszystkie. Dla mniej głodnych jest opcja mix za 29 zł.

Bagietka z łososiem kiszonym. Kosztuje 27 zł. Chrupiąca bagietka z ciemnej bułki z ziarnami, a na niej plastry soczystego łososia z mocna nutą czosnku. Kapitalna pozycja, musicie tego spróbować.

Bagietka z pastą z makreli i trewala (17 zł) to również cudo. Bardzo wyrazista w smaku pasta rybna była tak dobra, że kupiłem sobie porcję na wynos w przyrestauracyjnym sklepie.

Podobnie pyszny okazał się robiony na miejscu paprykarz kamieński. Mocny smak ryby, nie rozgotowany ryż, lekka, przyjemna pikantność. Oczywiście kupiłem kilka słoików do domu. Cena bagietki z tym przysmakiem to 17 zł.

Było prosto, to teraz bardziej wykwintnie. Bagietka z polędwicą z tuńczyka (21 zł). Jak widzicie ryby jest dużo, mimo iż polędwica z tuńczyka do tanich nie należy, to tutaj jej nie pożałowano i obecna była w każdym kęsie. Smak podkreślał majonez. Jeśli lubicie tuńczyka to spróbujcie koniecznie.

No i klasyczny łosoś wędzony na zimno (27 zł). Nie ma się co rozpisywać – po prostu dobra kanapka z dobrą rybą.

Mocno nas te bagietki nasyciły, ale nie mogłem nie zamówić pierogów. Bo pierogi z rybą kocham miłością najszczerszą. Dlatego na stole wylądowały jeszcze pierogi z dorszem i szpinakiem (29 zł). Ciasto świetne, farsz również. Mocno czuć rybę, a to najważniejsze. Zajadałem z apetytem, żałując, że mam tylko jeden żołądek…

Podsumowując: Do tego lokalu chętnie wrócę w przyszłym roku spróbować kilku innych potraw z obszernego menu. Powtórzę również zakupy w sklepie, bo mają bardzo dobre wędzone ryby i swoje z nich wyroby. Jeśli będziecie w pobliżu Kamienia Pomorskiego i będziecie chcieli spróbować dobrej ryby, zapiszcie sobie ten adres. Nie pożałujecie.

Ryby Zubowicz – Wilków Morskich 3, 72-400 Kamień Pomorski

WWW – https://rybyzubowicz.pl

Menu – https://rybyzubowicz.pl/menu/

Facebook – https://www.facebook.com/wedzarniazubowicz/

Bistro Kastel. Bardzo tanio, bardzo smacznie.

Irlandia na talerzu. Część 1 – obiad w Aunty Lena’s.

Dodaj komentarz