close
Irlandia na talerzu. Część 1 – obiad w Aunty Lena’s.

Irlandia na talerzu. Część 1 – obiad w Aunty Lena’s.

0udostępnień

Miasteczko Adare leżało po drodze z lotniska w Shanno do naszej bazy w Killarney. Wcześniej wyguglałem sobie lokal o nazwie Aunty Lena’s, gdzie postanowiliśmy zjeść pierwszy na irlandzkiej ziemi obiad.

Kapitalne wrażenie robi nie tylko stary bar, ale i półka ze słojami pełnymi cukierków. Jak można przeczytać na ich stronie www:

„Położony w pięknej wiosce Adare, hrabstwo Limerick, prawdopodobnie najładniejszej wiosce w Irlandii, bar Aunty Lena’s został założony w 1806 roku przez rodzinę Chawke. Dziś jej właścicielem jest Charlie Chawke, do którego należy 9 wysokiej jakości placówek Chawke Pub Group z siedzibą w Limerick i Dublinie.”

Oczywiście nie mogliśmy nie zamówić lokalnego piwa. Nie jestem hopheadem, piwo pijam okazjonalnie, ale muszę przyznać, że ten lager był po prostu pyszny.

Szybki rzut oka na menu i… Gdzie jest shepperd’s pie? Gdzie bacon & cabbage?

Ale jak się nie ma co się chce, to się je to co jest. Zupa porowo – ziemniaczana była pyszna i sycąca.

Skrzydełka Buffalo smakowały jak te, które jadałem w USA. Bardzo dobre.

Wojtek zamówił Aunty Lena’s Gourmet Burger. 8 uncji, czyli jakieś 227 gramów irlandzkiej wołowiny, irlandzki cheddar, cebula, sałata, pomidor, relish i coleslaw z czerwonej cebuli. Burger podawany oczywiście z frytkami. Jarek i Wojtek twierdzili, że brzegi były za suche, ja gryzłem ze środka i dla mnie burger był bardzo ok, odpowiednio wilgotny i doprawiony. Smak mięsa zupełnie inny niż w naszych burgerach.

Trójka z nas poszła w Anty Lena’s Fish & Chips. Świeży (!!!) filet z dorsza w piwnej panierce (na bazie pitego przez nas lokalnego piwa) podano z puree groszkowym i sosem tatarskim oraz frytkami. Muszę przyznać, że sztos, ryba soczysta, panierka świetnie doprawiona, sos bardzo dobry, groszek i frytki bez uwag.

Od stołu wstaliśmy najedzeni i zadowoleni. Ceny, jak się miało później okazać, nie odbiegały od innych lokali.

Pożegnaliśmy „ostatnią dziurę, gdzie można się nawilżyć przed Dublinem” i pojechaliśmy do Killarney. Ciąg dalszy nastąpi.

Aunty Lena’s – Main St, Blackabbey, Adare, Co. Limerick, Irlandia

WWW i menu – http://www.auntylenas.com

Facebook – https://www.facebook.com/AuntyLenasBar/

Ryby Zubowicz – kapitalne bagietki i pierogi z dorszem.

Irlandia na talerzu. Część 2 – klasyki w Caragh Restaurant.

Dodaj komentarz