close
W POSZUKIWANIU SMAKÓW MŁODOŚCI. CZĘŚĆ 14 – KURCZAK Z ROŻNA i KIEŁBASA Z OGNIA

W POSZUKIWANIU SMAKÓW MŁODOŚCI. CZĘŚĆ 14 – KURCZAK Z ROŻNA i KIEŁBASA Z OGNIA

0udostępnień

Są takie miejsca czy lokale, które mijasz i nie zwracasz na nie uwagi. Tak było z miejscem, które na Google widnieje pod nazwą „KIełbasa z grilla” na granicy Wadowic i Gorzenia. Za każdym razem jadąc tamtędy nie miałem czasu, by się tym bardzo niepozornym punktem zainteresować i zwykle po pięciu minutach już nie pamiętałem, że go mijałem. Aż do teraz. Wreszcie drogę do Nowego Targu pokonywałem bez pośpiechu, bez presji, ze świadomością, że można spokojnie stanąć kiedy się tylko chce. Więc stanąłem na śniadanie.

I słusznie uczyniłem, bo już po wyjściu z samochodu uderzył we mnie aromat palonego drewna i kiełbasy. Rzut oka na menu i chwila zawahania – czy te ceny naprawdę są aktualne?!

Okazało się, że jak najbardziej. A zatem zamówiliśmy jedną kiełbaskę z bułką i ogórkiem oraz jedną kaszankę w takiej samej konfiguracji. Nie mogłem się oprzeć, by nie postać chwilkę i nie poprzyglądać się, jak skwierczą nad żywym ogniem kiełbaski. Posłuchać, jak trzaska drewno, a ludzie, którzy kończą właśnie posiłek mówią do właściciela, że jego kiełbaski są znane nawet w Niemczech i ich znajomi będąc w drodze na Podhale specjalnie tu zajeżdżają.

Po chwili odebraliśmy swoje zamówienie i usiedliśmy by zjeść. Nie będę się rozpisywał, kiełbaska pyszna i soczysta, a kaszanka idealnie doprawiona. Zdecydowanie warto było się zatrzymać. A rozpisywał się nie będę, żeby nie odbierać Wam przyjemności, jaka spłynie na Was przy pierwszym kęsie. O ile oczywiście jeszcze tam nie jedliście. A jeśli jedliście, to wiecie o czym piszę. Za całe zamówienie zapłaciliśmy jakieś 20 zł.

Kiełbasa z grilla – wylot z Wadowic na Gorzeń, przy DK 28

Smak Bar to jeden z najdłużej działających lokali w Nowym Targu. Od 25 lat słynie z kurczaków z rożna.

Kiedy wejdziemy do środka i spojrzymy na menu, zobaczymy, że oprócz kurczaka można tutaj zjeść jeszcze inne klasyki:

Ale przede wszystkim naszym oczom ukaże się rożno z obracającymi się kurczakami. Wg informacji jaką przekazał nam przesympatyczny właściciel, rożno było robione na zamówienie.

Byliśmy po bardzo obfitym śniadaniu z planami na dalsze jedzenie tego dnia, więc poprzestaliśmy na kurczaku, chociaż nie ukrywam – hamburger i zapiekanka kusiły bardzo. Kurczaka podzieliliśmy na ćwiartki i zasiedliśmy do jedzenia.

Smak rewelacyjny. Naprawdę nie pamiętam, kiedy ostatni raz jadłem tak dobrego kurczaka z rożna. Świetnie przyprawiony, soczysty… Bardzo dobra okazała się również surówka z kapusty. Będę tu wracał przy każdej okazji. Polecam gorąco.

Smak Bar – Krzywa 27, 34-400 Nowy Targ

MAMY TO! OTO FINALIŚCI ESFA 2021 POLSKA!

Bytom na każdą kieszeń – Jadalnia, Krauza i Villa Vienna

Dodaj komentarz