close
MAMY TO! OTO FINALIŚCI ESFA 2021 POLSKA!

MAMY TO! OTO FINALIŚCI ESFA 2021 POLSKA!

0udostępnień

Kto miał w tym roku najwierniejszych fanów, których głosami dostał się do finałowej piątki? Kto będzie oceniał dania w polskim finale European Street Food Awards Polska 2021? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Jeszcze tylko przypomnienie. Z uwagi na COVID nie odbędzie się w tym roku finał europejski. W tej sytuacji zwycięzca polskiego finału otrzyma „zieloną kartę”, dzięki której w przyszłym roku automatycznie „wskoczy” do finału, gdzie będzie musiał rywalizować z finalistami wybranymi przez Was w 2022 roku oraz finalistą z 2020 r.

A teraz finaliści. Waszymi głosami spośród 33 nominowanych food trucków do finału dostały się:

  1. Centralne Biuro Smaku Food Truck (206 głosów)
  2. Złote Paluchy Churros (198 głosów)
  3. Chilimoosefood (120 głosów)
  4. Syty Wół (117 głosów)
  5. Ur’Tacos (87 głosów)

Gratulacje! Wszystkie finałowe trucki oczywiście zobaczymy podczas Street Food Polska Festiwal w Kielcach!

A oto Jury, które będzie miało niesamowicie trudne zadanie, bo przecież zwycięzca może być tylko jeden:

Aleksandra Chłodnicka, właścicielka AleBabeczki cukierni przy ul. Św. Leonarda i kawiarni o tej samem nazwie przy ul.Solnej.

Cukiernictwem zainteresowała się „przez  przypadek”. Musiała upiec synowi tort na urodziny, ale specjalny – bez pszenicy i mleka – gdyż nigdzie w Kielcach nie mogła takiego wówczas zamówić. Co ciekawe, od dziecka nie jadła słodyczy, bo wszystko było dla niej za słodkie.

Dawid Józefiowak. Założyciel Pastrami Summer, zwycięzcy Polskiego Finału ESFA 2020. Zaczynał od food trucków, obecnie prowadzi również punkty stacjonarne. Naszym skromnym zdaniem robi najlepsze pastrami w Polsce.

Michał Górnicz. od 20 lat związany z gastronomią, absolwent kieleckiego Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, pracował m.in.. w restauracjach Gordona Ramseya. Wspólnie z Anną Jaroszewicz prowadzi Bajgle & Coffee

Paweł Marynowski. Street food ma we krwi, bo od lat karmi Kielczan najlepszymi zapiekankami pod szyldem ZapieCKanki – Firma Bidna, Ale Solidna. Charakterystyczne logo i nazwy zapiekanek wpisały się już na stałe w tradycję ulicznego jedzenia w naszym mieście.

Michał Skoczek (Żorż Ponimirski)  Ojciec – Założyciel i pomysłodawca bloga. Gastroseksualny wielbiciel street foodu. Bawi się tym co robi i robi to, co go bawi. Od grudnia 2015 stały felietonista Magazynu Kielce Gazety Wyborczej („Żorż smakuje”), współpracuje również z 2 Tygodnikiem Kieleckim („Miasto od kuchni”).

Do zobaczenia 17-19 września w Kielcach!

EUROPEAN STREET FOOD AWARDS 2021. ELIMINACJE DO POLSKIEGO FINAŁU

W POSZUKIWANIU SMAKÓW MŁODOŚCI. CZĘŚĆ 14 – KURCZAK Z ROŻNA i KIEŁBASA Z OGNIA

Dodaj komentarz