close
Śniadania w KFC

Śniadania w KFC

0udostępnień

Jakiś czas temu KFC wprowadziło ofertę śniadaniową. W wybranych restauracjach na terenie całego kraju możemy teraz spróbować specjalnej oferty  porannej. Ponieważ jakiś czas temu przekonałem się do oferty śniadaniowej w McDonald’s, tym chętniej udałem się do KFC sprawdzić, co ciekawego można tam zjeść, gdy złapie nas poranny głód.

Ponieważ ze słodyczy najbardziej lubię śledzie i kiełbasę, ominąłem Pancakesy i jogurt z owocami i granolą. Na qurrito śniadaniowe też jakoś nie miałem ochoty. Uśmiechnęły się do mnie za to trzy pozycje: serowy roller, śniadaniowa ciabatta z jajkiem i serem, oraz śniadaniowy bajgiel z jajkiem i serem.  Kilka chwil po dokonaniu zamówienia, jedzenie było gotowe. Pomaszerowałem w kierunku stolika, żeby przyjrzeć mu się bliżej.

Już przed odwinięciem posiłku z papierków, moją uwagę zwrócił rozmiar Rollera serowego. Nie jest to oczywiście pozycja droga, bo kosztuje poniżej 5 zł, ale za tą cenę u konkurencji możemy już zjeść tosta i zostanie nam jeszcze reszta. Tutaj mamy malutką, smutną tortillę, która na dodatek, nie została przed wydaniem wystarczająco podgrzana. Po ugryzieniu czujemy lekko ciepły placek i niemal zupełnie zimny ser w środku. Ser wprawdzie jest dobrej jakości, ale dużo lepiej byłoby, gdyby dać mu się roztopić.

Ciabatta prezentuje się dużo bardziej zachęcająco. Pieczywo jest świeże, a całość pachnie charakterystycznym dla KFC kurczakiem. Po pierwszych gryzach czuję, że wszystko tutaj do siebie idealnie pasuje. Ser wprawdzie też się nie roztopił, a sadzone jajko smakuje bardziej jak przegotowane jajko na miękko, ale kurczak jest świeży, soczysty i smaczny, a panierka nie ocieka tłuszczem. Uwielbiam majonez i choć w tym przypadku na pewno nie jest to mój ukochany Kielecki, to przyjemnie nawilża on całość, a odpowiednia ilość rukoli dodaje chrupkości i pieprzowego posmaku. Udana kanapka która sprawiła mi dużą przyjemność.

Na koniec pochwyciłem śniadaniowego bajgla. Nie jest to mój ulubiony rodzaj pieczywa. Czasami bywa zbyt zbity, ciężko go ugryźć tak, aby wszystkie składniki kanapki się z niego nie wysunęły. Tutaj jednak wszystko było idealnie. Bajgiel był lżejszy, mniej zbity niż się spodziewałem. Dodatki były dokładnie takie same, jak w przypadku ciabatty. Tak samo dobrze smakował kurczak, jajko podobnie jak w przypadku poprzedniej kanapki, w smaku przywoływało bardziej smak przegotowanego jajka na miękko, niż jajka sadzonego, ale ponownie, wszystko tutaj do siebie pasowało.

Jak oceniam pozycje z menu śniadaniowego w KFC, których spróbowałem? Rollera na pewno nie zamówię ponownie. Jest zbyt mały, a ser w środku nie jest stopiony. Gdybym miał wybierać spośród dwóch pozostałych kanapek których spróbowałem, to pewnie postawiłbym na ciabattę. Ale tylko dlatego, że wolę ten rodzaj pieczywa.

Polecam samodzielne sprawdzenie propozycji śniadaniowych w KFC, może nie są one najtańsze, ale smakują bardzo dobrze (niektóre) i nasycają na dłuższy czas.

Michał Turecki 

Ceny:
Roller Serowy – 4,95 zł
Ciabatta z jajkiem i serem – 7,95 zł
Bajgiel z jajkiem i serem – 7,95 zł

Oferta śniadaniowa na stronie KFC: https://kfc.pl/menu/sniadania/

Pyszne kanapki we włoskim stylu – Monte Di Procida

Pyszne burgery i nie tylko, czyli Stacja Street Food

Dodaj komentarz