Pyszne kanapki we włoskim stylu – Monte Di Procida - Street Food Polska
close
Pyszne kanapki we włoskim stylu – Monte Di Procida

Pyszne kanapki we włoskim stylu – Monte Di Procida

0udostępnień

Jak mogliście kilkukrotnie na łamach bloga przeczytać, w Kielcach nie brakuje dwóch rzeczy – dobrej pizzy i dobrych kanapek. Od jakiegoś czasu nasze miasto wzbogaciło się o kolejny lokal, który serwuję te specjały. Monte Di Procida Pizza & Panini otworzył się na ulicy Wesołej, w miejscu gdzie działał Alanya Kebab. Wystrój się zmienił, nieco ciężkie, wschodnie zdobienia zastąpiła jasność i lekkość rodem z południa Włoch. Bo też za jedzenie odpowiada tutaj rodowity Italczyk. Można zjeść fantastyczną, zdecydowanie jedną z najlepszych w Kielcach pizzę, sprzedawana także na kawałki. A kawałek kosztuje, niezależnie od użytych składników i wielkości, zaledwie 5 złotych. Czy będzie to wyrazista Marinara z kapitalnym sosem pomidorowym, czarnymi oliwkami i acciughe, czyli europejskimi sardelami…

… czy aromatyczna Parmigiana, gdzie pod mozzarellą znajdziemy bakłażana posypanego parmezanem…

… czy też moją faworytkę z włoską białą kiełbasą i włoskim brokułem…

… zawsze kawałek kosztuje tylko 5 złotych. Pizza jest rewelacyjna i warto się skusić.

Ale, ale… Miało być o kanapkach przecież. W ofercie Monte Di Procida znajdziemy kilka wersji Cheese Steak’a. Jest wersja klasyczna, jest wegetariańska, jest mocno wzbogacona o dodatkowe warzywa, jest też najlepsza moim zdaniem wersja piccante, którą Wam opiszę.

Od klasycznego amerykańskiego philly różnią sie te kanapki głównie pieczywem. Mamy tutaj pieczywo robione z ciasta przypominającego to na pizze. Kanapka wygląda troszkę jak rozcięte calzone. Jest bardzo duża i przecięta na pół dla wygody jedzenia:

Dostaniecie do kanapek sosy Heinza, ale uwierzcie mi – nie będziecie ich potrzebować. Pieczywo jest miękkie i wilgotne, z chrupiącą z wierzchu skórką. Mięsa jest dużo i jest nie tylko bardzo soczyste, ale też świetnie doprawione. W środku znajdziecie także nieco warzyw (w wersji piccante głównie cebulę, ostre papryczki, sałatę i nieco pomidora) oraz ser. Całość jest przyjemnie pikantna, momentami nawet dość mocno. Kanapka nie rozpada się, bardzo syci i naprawdę świetnie smakuje. Cena? Od 14 do 18 zł, w zależności od wybranej wersji. To dobra cena biorąc pod uwagę jakość, smak i wielkość porcji. Ta kanapka zjedzona na lunch nasyci Was do kolacji. Gorąco polecam.

Monte Di Procida Pizza & Panini to doskonałe miejsce na spróbowanie prostej ulicznej kuchni włoskiej. Ceny bardzo dobre, jedzenie także. Dzięki sprzedawaniu pizzy na kawałki możecie spróbować kilku smaków (a są tam naprawdę ciekawe połączenia) i znaleźć ten ulubiony bez potrzeby zamawiania całej pizzy. Kapitalne kanapki to kolejny atut tej miejscówki. Ja bardzo sobie chwalę wizyty tam i przypuszczam, że i Wy będziecie wychodzić bardzo zadowoleni.

Monte Di Procida Pizza & Panini – ul. Wesoła 23, Kielce

Facebook – https://www.facebook.com/Monte-di-Procida-Pizza-Panini-842117005936988/

Zajazd Pod Skałą – bardzo dobra polska kuchnia w przyjaznych cenach

Śniadania w KFC

Dodaj komentarz