close
Schabowy – warmińska Mangalica i śledzie z Bornholmu

Schabowy – warmińska Mangalica i śledzie z Bornholmu

0udostępnień

Po wizycie w Taco Libre udaliśmy się spacerkiem (to ledwie ze 300 m) do Schabowego. Być może pamiętacie jak 3 lata temu pisaliśmy tutaj o Restauracji Mazowsze. Kuba, który jest także współwłaścicielem Viet Street Food, Mazowsze zamknął (sprzedał?) i powołał w Warszawie do życia byt o wszystko mówiącej nazwie Schabowy.

Menu (tradycyjnie wrzucam w dużej rozdzielczości):

Byliśmy już po sycącym śniadaniu, a i u Rafała wjechało kilka tacosów, więc musieliśmy się ograniczyć. Najpierw jednak w gratisie od Kuby wjechała deska wyrobów z Mangalicy: smalec z cebula i borowikami, trzy rodzaje kiełbasy, kaszanka i słonina:

Obłędnie pyszne. Idealna przystawka do zimnego Baczewskiego, której to marki lokal jest ambasadorem. Nie było na tej desce słabszej pozycji, wszystkie trzymały bardzo wysoki poziom. Na osobną wzmiankę zasługuje pieczywo. Jest doskonałe i wypiekane na miejscu! Rewelacja.

Zamówiliśmy schabowego z Mangalicy z ziemniakami i surówką oraz śledzie z Bornholmu z opiekanymi ziemniakami.

Śledzie to młodziutkie, tłuste i soczyste matjasy, którym towarzyszyły młode, opiekane ziemniaki. Kwaśna śmietana była dodatkiem idealnym, a koperek i szczypior pachniały nadając potrawie dodatkowego powiewu świeżości.. Znowu żałowałem, że za chwilę muszę siąść za kółko i nie mogę do tego dania wypić kieliszka zimnego Baczewskiego. Pyszne i zdecydowanie warte polecenia!

Pora na gwiazdę, czyli Schabowego z warmińskiej Mangalicy. Powiem krótko – to chyba najlepszy kawałek wieprzowego schabu, jaki w Polsce jadłem. I tyle. Bardzo soczyste i bardzo delikatne mięso, wyraziste w smaku, zamknięte w chrupiącej panierce. Usmażone na smalcu, z kostką. Poezja.

Podsumowując: Schabowy to miejsce idealne na melanż, na pewno następnym razem odwiedzę je by do nocy posiedzieć z przyjaciółmi przy zastawionym stole. Ale doskonale sprawdzi się też na lunch czy kolację. Żałuję, że udało mi się tak mało spróbować, ale następnym razem wpadnę z grupą i przetetujemy cała kartę. Obiecuję! I oczywiście polecam Wam ten lokal z całego serca.

Schabowy – Obrzeżna 1, Warszawa

Facebook – https://www.facebook.com/schabowy.warszawa/

Menu – https://www.facebook.com/schabowy.warszawa/menu/

Street food na Słowacji, czyli relacja z Kosice Street Food Festival

Śniadania w Koszycach

Dodaj komentarz