close
Na Dzień Dobry – pyszne kanapki i makarony

Na Dzień Dobry – pyszne kanapki i makarony

0udostępnień

Pisałem o nich dawno temu. Od tamtej pory menu zostało poszerzone o nowe kanapki i makarony. A i opisywana na blogu kanapka Piekielny Smak także przeszła metamorfozę. Ale po kolei.

Na Dzień Dobry znajdziecie w pawiloniku na rogu ulic Radiowej i Alei IX Wieków Kielc. Przesympatyczni właściciele oferują codziennie kawę i napoje kawowe, kanapki i makarony. Takie małe bistro z fajnym jedzeniem. Ostatnio odwiedziłem ich ponownie, bo miałem ochotę na dobrą kanapkę. Skończyło się na dwóch kanapkach i dwóch makaronach. I kawie.

Każdą kanapkę możemy sobie wybrać w bułce jasnej lub ciemnej, albo w formie tosta, również na pieczywie do wyboru. Najpierw Włoska Robota w toście z ziarnami. Świetny chleb, a w nim ser, szynka dojrzewająca, suszone pomidory, pesto, sos i zielenina:

Doskonała, pełna smaku kanapka, lekka, ale sycąca. Pisałem wyżej, że kanapka Piekielny Smak została zmodyfikowana. Muszę przyznać, że na lepsze. Miękka bułka, salami pepperoni zamiast chorizo, ser, cebula, papryka, pikantny sos i ajwar. Teraz smakuje wyraziściej, smak jest mocniejszy, pikantność dość mocna, ale nadal w granicach rozsądku. Mnóstwo warzyw, dzięki którym kanapka chrupie i jest soczysta.Bardzo dobra pozycja. Polecam.

Pora na makarony. Wzięliśmy spaghetti Sycyliana. To najprostsza kompozycja w menu – sos pomidorowy, warzywa, zioła i ser. Makaron ugotowany idealnie al dente, doskonały, pachnący sos pomidorowy. Nie odczułem braku mięsa, bo całość smakowała wyśmienicie. A do tego cena – 7.90 zł za mała porcję, która spokojnie zaspokoi średni głód.

Kurczaka w śmietanie także wzięliśmy z makaronem spaghetti. Tutaj oprócz kremowego, śmietanowego sosu mamy jeszcze kawałki soczystego kurczaka, pieczarki, cebulę i ser. Powiem krótko – doskonały smak.

Podsumowując: najedliśmy się po korek za naprawdę niewielkie pieniądze. Do tego zjedliśmy świeżo przygotowane, pyszne jedzenie. Polecam Wam to miejsce z całego serca. A uczniowie i studenci mogą liczyć na dodatkowe zniżki.

Na Dzień Dobry – ul. Radiowa 22, Kielce

Facebook i menu: https://www.facebook.com/DzienDobryCafe/

Amerykańskie sieciówki. Część 9 – Jack In The Box

Amerykańskie sieciówki. Część 10 – LongHorn Steakhouse.

Dodaj komentarz