close
CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 8

CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 8

0udostępnień

Dzisiaj mam dla Was dwa bardzo fajne food trucki. Pierwszy z nich nosi nazwę Gyros King, są z Przemyśla i serwują grecki street food. Ponieważ byli z nami w Ustrzykach, skorzystałem z okazji by zjeść tam śniadanie. A więc zacznijmy od kapitalnej kruchej i mega słodkiej baklavy z parzoną razem z cukrem gęstą i lepką kawą. Potężna dawka cukru na dzień dobry stawia na nogi!

Skoro śniadanie zaliczone, zaliczmy też lunch. W menu mają cztery pozycje – trzy souvlaki i sałatkę. Sałatki nie spróbowałem, skończyła się bowiem sprowadzana z Grecji feta, a nie chcieli iść na kompromis i zastępować jej polskim odpowiednikiem. Szanuję.

W takim razie weźmy souvlak. Kapitalna pita, a w niej świeże pomidory, czerwona cebula, gęsty i aromatyczny sos tzatziki oparty na greckim jogurcie, soczyste roladki wołowo – wieprzowe (kefta), frytki i zioła. Całość smakuje obłędnie i bardzo syci (wziąłem porcję dużą). Polecam gorąco.

Zamówiłem też souvlaka z gyrosem z karkówki. Mięso jest tutaj pocięte w niewielkie, ale bardzo soczyste kawałki. Ta pita również bardzo mi smakowała i chętnie na nią wrócę.

Souvlaka z kurczakiem nie spróbowałem, ale nadrobię to w najbliższy weekend w Mielcu, bowiem Gyros King będzie z nami pod Galerią Navigator. Polecam Wam tego trucka gorąco.

Gyros King – https://www.facebook.com/Gyros-King-380918412539428/

Była Grecja, skoczmy teraz na Węgry/Słowację/Czechy. Przed Wami krakowski SzeSze Truck. W swojej ofercie mają kurtosze i langosze. Kurtosza nie spróbowałem, ale moja córka wmłóciła całego i chwaliła. Za to spróbowałem u nich czterech różnych langoszy. Przede wszystkim uwagę zwraca ciasto – jest leciutko tłustawe, ale jednocześnie dobrze odsączone i bardzo chrupiące. Ta delikatna tłustawość powoduje, że langosz nie jest suchy.

Cami to langosz, na którym lądują camembert, boczek, żurawina i rukola. Ta ostatnia jak dla mnie mogłaby być pominięta, ale muszę przyznać, że całość bardzo mi smakowała. Jest słono – słodko, a takie zestawienie bardzo mi pasuje.

HOT to wersja dla lubiących pikantność. Na cieście lądują bowiem czosnek, oliwa, śmietana, tarty ser, salami oraz piri-piri i jalapeno. Pycha!

Czosnek, oliwa, boczek, żurawina i oscypek to składniki jakie znajdziecie w langoszu Górlaskim. Bardzo podobny do Cami, ale słoność oscypka jest wyraźniejsza niż camemberta. Smacznie i sycąco.

I jeszcze Salami z serem, śmietaną, oliwą i czosnkiem. Nie ma się co rozpisywać. Jest prosto i bardzo smacznie.

Langosze bardzo mi smakowały i z czystym sumieniem mogę Wam tego trucka polecić. Szukajcie ich na zlotach, warto.

SzeSze Truck – https://www.facebook.com/szeszetruck/

CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 7

Bułkęs ponownie zachwyca, czyli najlepsze loaded fries jakie jadłem.

Dodaj komentarz