CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 7 - Street Food Polska
close
CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 7

CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 7

0udostępnień

Dzisiaj będzie o dobrych zapiekankach. To zdumiewające, jak ten prosty, klasyczny polski street food niektórzy potrafią spieprzyć. Ile razy trafialiście na słabą bułę, suche pieczarki czy przypalony, gorzki ser (a właściwie wyrób seropodobny)? Na szczęście są jeszcze w Polsce food trucki i miejsca, gdzie można dostać zapiekankę opartą na dobrych składnikach i zrobioną zgodnie z zasadami sztuki. I dzisiaj właśnie opowiem Wam o takim food trucku.

Food To Go Zapiekanki to food truck z Lublina. W menu znajdziecie sześć pozycji, do których możecie dobrać sos i dodatki typu prażona cebulka czy szczypiorek. Co ich wyróżnia? Przede wszystkim świetna bułka i ser. Pogadaliśmy chwilę na zlocie w Ustrzykach i dowiedziałem się, że aktualnie używają polskiej wersji mozzarelli, bodaj z Pasłęka, która doskonale się topi i świetnie smakuje na pizzy czy zapiekankach właśnie. Sprawdźmy.

Najpierw Bekon – chrupiąca z zewnątrz, a miękka w środku bagieta, sos pomidorowy, pieczarki, mozzarella, bekon. Dobraliśmy do tego chrupiącą prażoną cebulkę i szczypiorek. Zapiekanka smakowała obłędnie. Świetne pieczywo i dobre składniki plus mega ciągnący się ser – tak powinna smakować dobra zapiekanka.

Następna była zapiekanka Chorizo. Tutaj poprosiliśmy by na połowę rzucono oliwki, a na drugą połówkę klasyczne dodatki – cebulka i szczypior. Mocny, wyrazisty smak kiełbasy plus podkręcające smak pikantne papryczki – znowu byliśmy szczęśliwi. Osobiście uważam, że wersja bez oliwek była lepsza, ale jeśli nie przepadacie za mocno pikantnym smakiem, to oliwki świetnie tę pikantność łagodzą.

Zapiekanka Tradycyjna to uliczna klasyka. Bagietka, ser, sos pomidorowy i pieczarki. Prosto i pysznie. Jedyna uwaga – dla mnie nieco za mało słona kompozycja, ale ja dużo solę, więc pewnie dla 90% ludzi smak będzie idealny. Tym bardziej, że wystarczy jeden składnik lub sos…

… by wrażenie niedosolenia zniknęło. Na przykład Salami. Tutaj dobra kiełbasa robi robotę. Niby prosty dodatek, a bardzo wzbogaca smak.

Podsumowując: jeżeli szukacie dobrych zapiekanek, zwróćcie uwagę na Food To Go. Nie zawiedziecie się. Najbliższa okazja by ich spróbować to zlot Żarciowozów w Busku Zdroju, który zaczyna się dziś i potrwa do niedzieli. Polecam gorąco, warto w tym trucku zjeść!

Food To Go Zapiekanki – https://www.facebook.com/pg/Food-to-Go-Zapiekanki-304774843556393/

CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 6

CO DOBREGO? PRZEGLĄD OFERTY FOOD TRUCKOWEJ. CZĘŚĆ 8

Dodaj komentarz