close
Berlin Doner Kebap – smaczny, ale nieduży kebab w galerii handlowej

Berlin Doner Kebap – smaczny, ale nieduży kebab w galerii handlowej

0udostępnień

Przed wyjazdem w Gorce, podczas ostatnich zakupów, zachciało mi się kebaba. Berlin Doner Kebap polecano mi już kilkukrotnie, a że byliśmy w Galerii Handlowej Zakopianka w Krakowie, to właśnie tam skierowaliśmy swoje kroki. Lokale tej sieci spotkać można w kilku polskich miastach, więc tym bardziej chciałem sprawdzić jak smakuje jedzenie tam podawane (Ja jadłem w Gorzowie – Żorż).

Wokół lady kręciło się wiele osób, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Popołudniowe godziny szczytu. System zamawiania, dla osób które pierwszy raz odwiedzają to miejsce, może się wydawać nieco dziwny, otóż najpierw płacimy a później z paragonem przesuwamy się w prawo, w stronę osób przygotowujących jedzenie. Prowadzi to do lekkiego zamieszania, ale obsługa sprawnie radzi sobie ze skompletowaniem zamówionych dań. Wybraliśmy kebap box z kurczakiem i rollo z wołowiną. Miałem wprawdzie ochotę na kebap burgera, jednak Pani która mnie obsługiwała, uprzedziła mnie, że jeśli jestem głodny, to na pewno się nim nie najem, ponieważ porcja mięsa jest w nim bardzo mała. Po przekazaniu paragonu, pierwsze co rzuca się w oczy to lada ze świeżo krojonymi warzywami i ilość pojemników z sosami którymi możemy przydekorować nasz posiłek. Plusem jest, że sami możemy wybrać warzywa które znajdą się w naszym daniu. W moim przypadku była to przede wszystkim modra kapusta i cebula. Mięso na bieżąco jest skrawane z rolki, wszystko odbywa się bardzo sprawnie i już po kilku chwilach nasze zamówienie jest gotowe.

Obie rzeczy nie są przesadnie duże, ale prezentują się całkiem dobrze, kebap box z kurczakiem i frytkami, przykryty grubą warstwą sosu i rollo kebap z wołowiną i wyzierającymi ze środka świeżymi warzywami. Przy pierwszym gryzie kebaba w tortilli czujemy najpierw warzywa, następnie łagodny sos czosnkowy którym całość została potraktowana a dopiero później mięso. Wołowina jest całkiem soczysta i przyjemnie przyprawiona. Przy każdym kolejnym gryzie mięsa jest więcej i więcej. Zdecydowanie go nie pożałowano.

Kurczak znajdujący się w boxie jest również dobrze przyprawiony i całkiem soczysty, frytki chrupiące, a sosy nie mają chemicznego posmaku. Porcje jednak nie są duże i po zjedzeniu, osoba bardzo głodna może czuć pewien niedosyt.

Posiłek w Berlin Doner Kebap nie wywołał olbrzymich uśmiechów na naszych twarzach. W tej okolicy zdecydowanie bardziej smakuje mi kebab z food trucka Habibi, którego można spotkać w tygodniu w okolicach sklepu Max-Fliz znajdującego się nieopodal. Zarówno sposób przyprawienia mięsa, jak i wielkość porcji w Habibi to absolutny krakowski kebabowy top.

Michał Turecki

Ceny:
Rollo Kebap z wołowiną – 12,95 zł
Kebap Box z kurczakiem – 13,95 zł

Berlin Doner Kebap – Park Handlowy Zakopianka, Kraków

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/BerlinDonerKebap/

Strona internetowa: http://www.berlindonerkebap.com/

California Burger w Burger Kingu

Pierwszy Max Burgers w Polsce, wrażenia na gorąco

Dodaj komentarz