close
Authentic Kebab Food Truck – tak smakuje dobry kebab

Authentic Kebab Food Truck – tak smakuje dobry kebab

0udostępnień

Jeżdżąc po Polsce widuję czasami food trucki serwujące kebab. Jadłem taki w 2016 roku podczas eventu w Płocku, jadłem w 2017 w Krakowie. ASAP Kebab już nie istnieje, nie wiem czy nadal działa Habibi, ale zastanawiałem się, czy nadal jest wśród food trucków miejsce na dobry kebab? Ostatecznie ten street food jest bodaj najpopularniejszy w Polsce, co prawda przez lata sprowadzony został do roli fast foodowego zapychacza na przegryzkę pomiędzy jedną lufą a drugą, jednak są przecież chlubne wyjątki. Kiedy więc chłopaki z Żarciowozów ogłosili światu, że otworzyli food trucka z kebsem, wiedziałem, że wcześniej czy później wpadnę do Sosnowca by spróbować.

Authentic Kebab zaparkował na stacji benzynowej Crab w Sosnowcu:

Truck jest bardzo estetyczny, menu krótkie i czytelne:

Jak widzicie, do wyboru mamy kebab z kurczaka, wołowo – barani lub mięso mieszane. Na rusztach kule mocy…

Chwila zastanowienia i decydujemy się na Bacon Kebab w picie z mięsem wołowo-baranim i Greek Kebab z kurczakiem, również w picie. Pita jest naprawdę dobra, dość gruba, nie namięka szybko i można jeść spokojnie bez stresu, że gdzieś się przerwie.

Bacon Kebab to jak wspomniałem wybrane przeze mnie mięso wołowo – baranie, solidne plastry bardzo dobrego bekonu, które czuć w każdym kęsie oraz świeże warzywa w idealnych proporcjach i sos mieszany (pikantny plus czosnkowy), znany Wam, jeżeli jedliście frytki z Fritka.pl. Kebab smakował mi bardzo. Niby kula mocy, ale czuć, że to mięso dobrej jakości, dobrze doprawione i soczyste. Cięte jest dość grubo, dzięki czemu wyraźnie czuć je podczas jedzenia, do samego końca konsumpcji. Porcja porządna, warta wydanych pieniędzy. Podoba mi się uczciwe postawienie sprawy, że dominuje tutaj wołowina, a jagnięcina jest kilkuprocentowym dodatkiem.

Greek Kebab z kurczakiem. Kurczak bardzo soczysty, a smaku nadają oliwki i feta, które idealnie grają z ogórkiem i pomidorem oraz czerwoną cebulą. Sos wzięliśmy łagodny, czyli czosnkowy i spinał on całość doskonale. Jedna uwaga – normalnie do kebaba idą czarne oliwki, które łagodzą słoność fety, ale akurat ich zabrakło więc dostaliśmy zielone. Taki bonus :D Z tego co się dowiedziałem, ta kula mocy zrobiona jest z piersi z kurczaka, nie z udek. Wydawać by się mogło, że pierś może okazać się za sucha, ale na szczęście jest bardzo soczyście. Bardzo dobre zestawienie smaków, latem może to być hit.

Tak nam posmakowało że, postanowiliśmy zjeść jeszcze jednego. Wybór padł na kubełek.

Tutaj warzyw nie uświadczymy, ale mamy duża porcję belgijskich fritek. Wybraliśmy mieszany sos oraz mieszane mięso. Zestaw bardzo sycący i bardzo smaczny, mięsa podobnie jak w picie bardzo soczyste, frytki usmażone idealnie, nie nasiąkają sosami zbyt szybko. Jeżeli brakuje Wam tutaj warzywek to możecie wziąć Royal Kebab w picie, w którym znajdziecie i mięso i warzywa i frytki.

Podsumowując: taki kebab to ja szanuję. To powrót do street foodowej tradycji, bez oszukiwania i udziwniania. Jest sycąco i bardzo smacznie, proporcje warzyw mięsa i sosów dobrane idealnie, wysokiej jakości składniki – to wszystko warte jest ceny, jaką przyjdzie nam za te kebsy zapłacić. Jestem na tak i chętnie spotkałbym tego trucka na jakimś zlocie. A na razie jeżeli będziecie przejeżdżać przez Sosnowiec, zajedźcie na Lenartowicza 186 i sami spróbujcie. Nie pożałujecie.

Authentic Kebab Food Truck – Teofila Lenartowicza 186, 41-200 Sosnowiec

Facebook – https://www.facebook.com/AuthenticKebabPolska

Jedzenie na trasie – Karczma Guca, czyli bałkański przystanek

Hot dogi Premium w 7 Street Bar & Grill

Dodaj komentarz