Amerykański smak, czyli pulled pork w Subway - Street Food Polska
close
Amerykański smak, czyli pulled pork w Subway

Amerykański smak, czyli pulled pork w Subway

0udostępnień

Kiedy pisałem o modzie na kanapki zastanawiałem się, która sieć wyjdzie na przeciw potrzebom rynku i wprowadzi do menu którąś z klasycznych amerykańskich kanapek. Pierwszy zareagował 7 Street Polska, wprowadzając dwie wersje pulled pork. Nie miałem jeszcze okazji ich popróbować, ale byłem wczoraj w Galerii Echo w Kielcach i przypomniałem sobie, że ktoś pisał nam na fan page SFP o wprowadzeniu pulled pork przez Subway. Postanowiłem to sprawdzić. Faktycznie. Wiszą plakaty reklamujące Amerykański Smak – Pulled Pork. (zdjęcie z fan page Subway Polska)

14470534_1043803592384046_6190930787627042467_n

Sub kosztuje 11.90 zł. Wybrałem jasne pieczywo, ale jak to ja domówiłem dodatkowy ser (0.95 zł) i uległem pokusie wzięcia dodatkowego mięsa (2.80 zł). Do tego czerwona cebula, jalapenos i sos BBQ.

img_8918 img_8917 img_8919 img_8920

Właściwie nie zdarzyło się, żebym nie był w Subwayu zadowolony ze złożonego przez siebie suba. Tym razem także nie żałowałem wyboru dodatków. Podwójny ser – wiadomo, zawsze robi robotę. Sos BBQ i mięso są słodkawe, więc czerwona cebula i jalapenos idealnie tę słodkość przełamywały. Podwójne mięso to także był dobry pomysł – dominowało w smaku i czuć je było w każdym kęsie. Sandwich kosztował mnie 15,65 zł i uważam, że były to dobrze wydane pieniądze. Nie tylko się najadłem, ale i sub okazał się bardzo smaczny. W mojej opinii to jedna z najlepszych limitowanych ofert, jaka pojawiła się w sieciówkach.

Przy okazji skubnąłem także suba z podwójnym tuńczykiem.

img_8914 img_8915

Powiem szczerze – niezła, ale pulled pork smakował mi zdecydowanie bardziej.

Jak już amerykański smak to do końca – zamówiłem limitowaną edycję kawy – Pumpkin Spice Latte. Oparta na syropie dyniowym okazała się bardzo słodka.

img_8922

Podsumowując:  Jeśli lubicie amerykańskie kanapki – warto spróbować. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że to sieciówka i nie będzie to ten smak, co w lokalu, który codziennie przygotowuje mięso do kilkunastu – kilkudziesięciu kanapek. Jednak pulled pork z podwójnym mięsem w Subwayu to bardzo ciekawa opcja. Cena także nie jest zabójcza. Moim zdaniem nie warto oszczędzać na mięsie i dopłacić te 3 zł za dodatkową porcję wieprzowiny. Nie wiem, jak to wygląda przy standardowej ilości mięsa, jeśli jedliście dajcie cynk w komentarzach.

Nie tylko ser, czyli świetna azjatycka kuchnia w Koszycach

Jak szybko znaleźć najbliższego food trucka albo dobrą knajpę?

Dodaj komentarz