Shrimp House – krewetki jak marzenie - Street Food Polska
close
Shrimp House – krewetki jak marzenie

Shrimp House – krewetki jak marzenie

0udostępnień

Po przyjeździe do Wrocławia, kiedy już wypakowałem się w hotelu, poczułem głód. Fakt, że hotel miałem 100 m od Rynku okazał się zbawienny, w pobliżu miałem bowiem sporo miejsc z jedzeniem do wyboru.

Najbliżej miałem do Shrimp House, a ich stronę oglądałem wielokrotnie i obiecywałem sobie, że przy najbliższej okazji zjawię się tam i spróbuję jak najwięcej. Udało się połowicznie. Bo późnym popołudniem byłem umówiony z Marcinem z bloga Jaja w Kuchni, który kategorycznie zabronił mi się najadać przed spotkaniem. Więc ostatecznie zamówiłem tylko dwie pozycje, ale za to bardzo smakowite.

Shrimp House na Św. Mikołaja to lokal malutki, ale z fajnym ogródkiem na ulicy. Menu liczy zaledwie 12 pozycji, ale chyba każdy miłośnik krewetek znajdzie tu coś dla siebie:

Kusiło wszystko, ale jako pierwsze zamówiłem Curry Shrimp. Było gorąco jak w piekle, a curry to potrawa wręcz idealna na upał. Zapłaciłem, odebrałem numerek i usiadłem przy stoliku na zewnątrz.

Po kilku minutach moje curry było gotowe. Ryż podano osobno.

Czerwone curry było bardzo kremowe i gładkie. Oparte na mleku kokosowym, znalazłem w nim też kawałki ananasa i batatów. Lekko pikantne, tę pikantność łagodziły swoją słodyczą ananas i batat. W curry znajdziemy też 8 sztuk dużych krewetek. Soczystych i pysznych.

Całe danie było niebywale pyszne. Zielona pietruszka, której normalnie nienawidzę, z krewetkami komponowała się idealnie. Zdecydowanie pozycja godna polecenia i z przyjemnością zamówię ją powtórnie.

Miałem chęć na pho z krewetkami i kanapkę, ale obiecałem Marcinowi, że nie będę się najadał, więc zamówiłem Tempura Shrimps.

Osiem dużych, soczystych krewetek zamkniętych w cieniutkiej jak opłatek panierce. Do tego pyszna, podana na ciepło bułka i dwa sosy: mango i majonez. Mango słodki i pyszny, ale zdecydowanie bardziej smakował mi pikantny majonez. Na osobną wzmiankę zasługuje kapitalny coleslaw z czerwonej kapusty.

Podsumowując: Shrimp House we Wrocławiu to miejsce, które mogę polecić każdemu miłośnikowi krewetkowego street foodu. Dania proste i pyszne, krewetki wyśmienite, obsługa przyjazna a i doskonała lokalizacja przemawia za tym, by udać się na ulicę Św. Mikołaja i sprawić sobie prezent w postaci pysznego jedzenia. Polecam gorąco!

Shrimp House – Św. Mikołaja 13, Wrocław (inne lokalizacje tu: http://shrimp-house.pl)

Facebook – https://www.facebook.com/shrimphouse.wroclaw/

WWW – http://shrimp-house.pl

Śniadania w Koszycach

Kawior, bliny i zimna wódka, czyli wizyta w Bistro Lviv

Dodaj komentarz