close
Burger ze szparagami czyli Asparagus w Boca Burgers

Burger ze szparagami czyli Asparagus w Boca Burgers

0udostępnień

Sezon na szparagi  objawił się mnóstwem ciekawych potraw serwowanych w warszawskich lokalach.  Ja osobiście za szparagami średnio przepadam, w zęby mnie nie kłują, ale nie szaleję za nimi jakoś szczególnie. Jednak na burgera ze szparagami skusiłem się na Festivalu, serwowała go ekipa Boca Burgers pod nazwą Asparagus. Kosztował 20 zł.

 

[singlepic id=839 w=320 h=240 float=]

 

Wielka grillowana bułka kryła w swym wnętrzu soczystego wołowego burgera, wysmażonego na różowo, dobrze doprawionego, po prostu – pysznego. Kotletowi towarzyszyły świeże warzywa – nie na tyle dużo, by „przykryć” smak mięsa, w sam raz by nawilżyć całość i miło chrupać w tle. Na burgerze natomiast położono dodatek główny: grillowane w boczku szparagi.

 

[singlepic id=840 w=320 h=240 float=]

 

Powiem szczerze, że to połączenie mnie uwiodło. Dostajemy bardzo ciekawego w smaku burgera, który nie tylko wyróżnia się na tle standardowych kanapek, ale i świetnie smakuje. Dał nam wszystkim dużo radochy z jedzenia:

 

[singlepic id=841 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=842 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=843 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=844 w=320 h=240 float=]

 

Jedyny problem sprawiła mi bułka, bo w tym przypadku pod koniec zaczęła się nieco rozpadać. Pewnie gdyby jeść go przy stoliku, trzymając w obu rękach, nie byłoby tego problemu. Poza tym byłem mega zadowolony.

 

Podsumowując: warto. Mięso bardzo dobre, wysmażone idealnie, dodatki smaczne, a szparagi grillowane w boczku sprawiły, że chętniej będę zerkał w stronę tego warzywa.

Boca Burgers znajdziecie na Oboźnej 9, lok. 107, w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wywiad z Mistrzem Polski Sommelierów (2012 i 2013) Andrzejem Strzelczykiem

Najlepsze frytki w Warszawie i pyszny hamburger z chorizo, czyli wizyta we Friterie

Dodaj komentarz