Burger Truck w Rzeszowie – pierwsza jaskółka - Street Food Polska
close
Burger Truck w Rzeszowie – pierwsza jaskółka

Burger Truck w Rzeszowie – pierwsza jaskółka

0udostępnień

Okolice rzeszowskiego dworca to mekka dla miłośników zapiekanek – znajduje się tam kilka budek serwujących ten lokalny przysmak, wśród nich również kultowy STS. Od kilku tygodni zapiekankowy monopol próbuje przerwać Burger Truck. Nieduża ciężarówka oprócz burgerów serwuje również frytki (3,50 zł) oraz hot-dogi (5 zł). Ale skupmy się na burgerach.

20141118_152935_LLS

est ich pięć – Classic, Cheese, Bacon, Chicken (mięso wołowe zastępuje filet z kurczaka) oraz Egg (jest to de facto Bacon uzupełniony jajkiem). Ceny są bardzo przystępne, gdyż za małego burgera (ok 120 g mięsa) zapłacimy od 8 do 15 złotych, natomiast za dużego (większa bułka, 150 g mięsa) od 10 do 17zł.
20141118_154022_LLS

Wybieram burgera Bacon w wersji dużej (15 zł), którego otrzymuje w kartonowym pudełku z logiem trucka. Wewnątrz sporej bułki oprószonej sezamem znajduje się wołowina, bekon (chociaż moim zdaniem powinno się to nazywać boczkiem), ser, sałata, ogórek konserwowy, cebula, pomidor, rukola i dwa sosy. Mięso wysmażone solidnie, wciąż jest soczyste i miękkie.

20141118_153936_LLS
Wołowiny jest niestety trochę mało względem innych dodatków, przez co ginie gdzieś jej smak. Bułka do ostatniego gryza utrzymuje zawartość w ryzach i nie rozpada się. Wszystkie warzywa świeże i smaczne. Sosy są dwa – hamburgerowy i BBQ – oba kupne.

20141118_154039_LLS

Hamburgerowy szału nie robi, ale równocześnie nie przebija się w gąszczu smaków i nie bruździ zbyt mocno. BBQ natomiast jest bardzo dobry i świetnie komponuje się z resztą składników. Boczek w moim odczuciu był zbyt ciągnący, ja preferuje gdy jest lepiej wysmażony i lekko chrupie. Więcej uwag mieć nie można – Burger Truck to świetne, budżetowe burgery – współczynnik cena/jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Czy uda mu się na stałe zadomowić przed rzeszowskim dworcem i przełamać zapiekankową dominację?

20141118_154325
Naszym zdaniem – ma duże szanse.

Ziner – to moja pierwsza recenzja :-)

Bratwurst – kiełbasa z grilla i nie tylko. Porównania punktów z jedzeniem w okolicach AGH część druga.

Smaki Meksyku w USA.

Dodaj komentarz