close
Bread House cafe w Toruniu – idealne miejsce na śniadanie

Bread House cafe w Toruniu – idealne miejsce na śniadanie

0udostępnień

Nie będę ukrywał – trafiliśmy tam przypadkiem, bo szliśmy w zupełnie inne miejsce. Do Torunia wpadliśmy na wizję lokalną przed sierpniowym eventem. Do spotkania mieliśmy nieco ponad godzinę, a żołądki głośno domagały się śniadania. W Google pokazało mi kilka kawiarni w pobliżu, wybrałem taką z dużą ilością dobrych opinii i ruszyliśmy. W połowie drogi jednak moim oczom ukazał się taki oto widok:

… a w nozdrza wdarł się aromat świeżo pieczonego chleba. Ślinianki zaczęły intensywnie pracować, a żołądek głośno burczeć. Wejdziemy? No pewnie, że wejdziemy! No to wchodzimy.

Ciastka, desery, świeżo upieczone bułki z różnymi nadzieniami i … bajgle. BAJGLE. Na śniadanie opcja idealna. Do wyboru kilka wersji – z mięsem oraz wege.

Zamawiamy kawę, deser chia, bajgla z kurczakiem i bajgla z pasztetem wegańskim. Deser i kanapki przynoszą nam do stolika od razu, na kawę musimy chwilkę poczekać.

Bajgiel z kurczakiem. Mamy tu kawałki grillownej soczystej piersi kurczaka, twarożek z kaparami i zielonym pieprzem, ogórka kiszonego i cebulę.  Wszystko idealnie ze sobą współgra, bajgiel smakuje wymienicie i doskonale zaspokaja pierwszy głód.

Bajgiel z pasztetem wegańskim jest obłędny. Wypchany pastą z ciecierzycy z dodatkiem świeżego pomidora i kiełków, pasty dodajmy rewelacyjnie doprawionej. Całość jest bardzo smaczna i syci nie powodując ciężaru na żołądku.

Więc jeszcze dobieramy bajgla z pastą z buraka i słonecznika. Wzbogacony o kiełki i grilowanego bakłażana jest kompozycją bardzo aromatyczną i wyrazistą w smaku. Słodycz buraka doskonale łamie tutaj kiszony ogórek, a kiełki i sałata chrupią przyjemnie podczas jedzenia, nie zaburzając smaku buraka.

Deser chia okazał się także bardzo smaczny. Dość słodki, z duża ilością musu z mango i marakui. Warto.

Przed wyjazdem wpadliśmy tam powtórnie kupując dwa bochenki chleba i rogaliki maślane. I na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu. Bardzo fajny wystrój zachęca do posiedzenia, aromat chleba i kawy do zamówienia czegoś do jedzenia, obsługa jest bardzo przyjazna, podobnie jak ceny. Dobre miejsce na śniadanie i poranna prasówkę. Polecam.

Bread House Cafe i Dom Chleba – Fosa Staromiejska 2, 87-100 Toruń

Facebook: https://www.facebook.com/Breadhousecafe.torun/

Posmakuj Krosno, bo warto!

3 x M22, czyli burgery w dostawie

Dodaj komentarz