close
Słowiański Smak w Krynicy – Zdroju.

Słowiański Smak w Krynicy – Zdroju.

0udostępnień

Przygotowując się do wyjazdu do Krynicy, moją uwagę przykuła nazwa tego lokalu, po wejściu na profil facebookowy wiedziałem już, że muszę odwiedzić to miejsce.

Sam lokal znajduje się w piwnicy jednego z budynków przy ulicy Piłsudskiego. Jest nieduży, ale bardzo klimatycznie urządzony. Wybraliśmy się tam podczas naszego pobytu kilka razy, dwa razy zjedliśmy w Słowiańskim Smaku śniadanie i dwa razy próbowaliśmy przystawki o nazwie Czebureki, ale o tym za chwilę.

słowiański smak wejście słowiański smak menu słowiański smak menu1 słowiański smak menu2 słowiański smak menu3 słowiański smak menu4 słowiański smak menu5 słowiański smak menu6

Jedną z największych zalet Słowiańskiego Smaku są wczesne godziny otwarcia. Dla osób mieszkających w kwaterach prywatnych bez wyżywienia to ważne. Po raz pierwszy w Słowiańskim Smaku pojawiliśmy się w tygodniu, kilka minut po dziewiątej rano. Byliśmy jedynymi gośćmi. Szybko przyjęto od nas zamówienie, chwilę później pojawiła się przed nami kawa a po kolejnych kilku minutach nasze zamówienie. Ja wybrałem jajecznicę z trzech jaj z boczkiem, cebulą i pomidorem, moja towarzyszka natomiast zestaw śniadaniowy, ciekawą opcją jest możliwość wybrania w jaki sposób mają być przygotowane jajka, które otrzymamy w zestawie, partnerka zdecydowała się na klasyczną jajecznicę, do tego kilka plasterków wędliny, żółtego sera, pomidora, zielonego ogórka, porcja białego sera i dżemu oraz ciekawostka w postaci marynowanych grzybków w zalewie. Do tego bułeczki wypiekane na miejscu. Do zestawu śniadaniowego przysługuje jedna, gdy mamy ochotę na więcej, możemy dokupić dodatkowe pieczywo.

jaj_w_zestawie_=B6niadaniowym słowiański smak jajecznica z boczkiem i pomidorami

Moja jajecznica była naprawdę świetna, zdjęta z ognia w idealnym dla mnie momencie, z dodatkami świetnej jakości, szczególnie boczek smakował naprawdę nieziemsko, moja partnerka również była bardzo zadowolona ze swojego posiłku, szczególnie do gustu oprócz doskonałej jajecznicy przypadł jej biały ser. Śniadanie było naprawdę obfite, a cena za nie biorąc pod uwagę jakość posiłku, wręcz śmieszna. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tego samego dnia wrócimy na Czebureki.

Czebureki to smażone na głębokim tłuszczu duże pierogi z różnymi nadzieniami do wyboru. Ponieważ na porcję za 6 zł składają się aż dwa czebureki, można wybrać różne nadzienia. My zdecydowaliśmy się na kurczaka oraz wieprzowinę z wołowiną. Nie mija kilkanaście minut i pojawiają się przed nami dwa duże i pięknie rumiane pierogi. Po rozkrojeniu przypieczonego z zewnątrz ciasta naszym oczom ukazuje się nadzienie, doskonale przyprawione i przepyszne. Zestawienie lekko chrupiącego ciasta z miękkim i pełnym smaku nadzieniem to prawdziwa rewelacja, a cena za ten przysmak – jedyne 6 zł za dwa pierogi, to prawie jak za darmo. Czebureki to zdecydowanie jedna z najsmaczniejszych rzeczy, jakie jedliśmy w Krynicy.

słowiański smak czebureki porcja słowiański smak czebureki słowiański smak czeburek słowiański smak czeburek z mięsem wnętrze

W ostatni dzień pobytu raz jeszcze zjawiliśmy się w tym uroczym miejscu, ponownie na śniadanie. Tym razem mój wybór padł na klasykę polskiego street foodu, czyli zapiekankę. Po kilkunastu minutach wylądowała przede mną słusznych rozmiarów zapiekanka z pięknie roztopionym serem przykrywającym szynkę od lokalnego dostawcy. Muszę przyznać, że była to jedna z najbardziej sycących zapiekanek w moim życiu, a to dlatego, że bułka do niej wypiekana jest z tego samego ciasta co bułeczki dostępne do zestawu śniadaniowego. Podstawa zapiekanki jest zatem wilgotna i dość ciężka, szynka smakuje doskonale a ser ciągnie się tak jak powinien. To była bardzo dobra, niesamowicie sycąca zapiekanka.

słowiański smak zapiekanka słowiański smak zapiekanka1

Podsumowując, Słowiański Smak to fantastyczny lokal, spodobało nam się tam wszystko, wystrój, fachowa i niesamowicie sympatyczna obsługa, no i to co najważniejsze, uczciwe i przepyszne jedzenie. To będzie nasz punkt obowiązkowy przy każdej kolejnej wizycie w Krynicy.

Michał Turecki

Ceny:

Jajecznica z trzech jaj z boczkiem, cebulą i pomidorem – 7 zł

Zestaw śniadaniowy – 12 zł

Kawa biała – 5 zł

Bułeczka – 1,5 zł

Czebureki (2 szt) – 6 zł

Zapiekanka z szynką i serem– 8 zł

Słowiański Smak, ul. Piłsudskiego 38, Krynica – Zdrój.

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/slowianskismakkrynica

Kalisz po polsku i azjatycku

Natalia w SHOKU

Dodaj komentarz