Nowy Sącz na weekend. Część 3 – Winus Club, czyli dla każdego coś dobrego. - Street Food Polska
close
Nowy Sącz na weekend. Część 3 – Winus Club, czyli dla każdego coś dobrego.

Nowy Sącz na weekend. Część 3 – Winus Club, czyli dla każdego coś dobrego.

0udostępnień

Winus Club to miejsce, w którym pod jednym dachem funkcjonuje pub z jedzeniem i sklep z dobrymi piwami. Ponieważ nasza wizyta w Nowym Sączu pokryła się z wizytą Eli i Komara, a Maciek, właściciel Winusa to nasz wspólny znajomy, wybór miejsca na wieczorny melanż mógł być tylko jeden…

W menu oprócz szerokiego wyboru alkoholi i piw kraftowych znajdziemy również przekąski typu tosty i frytki, ale dla głodnych polecam tam burgery. 200 g mięsa, smażonego wg życzenia oczywiście, wypiekana na zamowienie dobra bułka i dodatki. A menu burgerów jest krótkie (i bardzo dobrze!) – zaledwie 4 pozycje plus Winusowy, w którym znajdziemy 200 g mięsa i dodatki, które wybierze za nas kuchnia.

Takiego bugsa zamówiła sobie Ela…

… a ja zdecydowałem się na Bekon (24 zł). Bułka, sezonowana wołowina 200g, bekon, sałata/rukola, ser cheddar, pomidor, ogórek, czerwona cebula, sosy. Proste i pyszne, bo mięso soczystej wysmażone na lekkie medium, różowe w środku, ser idealnie roztopiony, bekon soczysty, reszta dodatków dobrana idealnie.

Dobry burger w towarzystwie dobrego piwa – czego chcieć więcej? No może… ramenu? Raz w miesiącu Winusa odwiedza ekipa z Sushi Banzai i wtedy można zjeść również doskonale sushi, chirashi zushi albo wyśmienity ramen. Podczas naszego pobytu serwowali m.in. ramen na wywarze z dziczyzny. Pycha.

Podsumowując: jeśli będziecie w Nowym Sączu i zapragniecie zjeść dobre burgery popite craftowym piwkiem – walcie do Winusa. Wypatrujcie też, kiedy pojawi się tam ekipa Sushi Banzai, to niepowtarzalna okazja na zjedzenie czegoś pysznego w azjatyckich klimatach. Z uwagi na zamknięcie gastronomii obecnie tylko na wynos.

Winus Club – Jana Kochanowskiego 30, Nowy Sącz

WWW i menu – https://winus-club.business.site

Facebook – https://www.facebook.com/WinusClub

Ten cykl powstał dzięki zaproszeniu Pana Prezydenta Ludomira Handzla, zastępcy Prezydenta Pana Artura BochenkaUrzędu Miasta w Nowym Sączu, Pana dyrektora Tomasza Baliczka z Wydziału Sportu i Turystyki, Muzeum Okręgowe w Nowym SączuMiasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu i Gościniec Galicyjski w Nowym Sączu. Serdecznie dziękujemy!

Sushi Banzai Nowy Targ – nowotarski lokal z nowatorskim sushi i nie tylko.

W POSZUKIWANIU SMAKÓW MŁODOŚCI. CZĘŚĆ 13 – KLITKA U WITKA, CZYLI PIZZA SĄDECKA I ZAPIEKANKI.

Dodaj komentarz