close
Left Hand Milk Stout

Left Hand Milk Stout

0udostępnień
Taki korea83 to ma dobrze: cygara pali, piwko popija… A jak popije to opisze. Dzisiaj kolejna recka jego autorstwa. Zapraszam do czytania:

Macie czasami takie dni, że cały czas macie ochotę zjeść coś słodkiego, ale też nie potraficie dokładnie określić co to miało by być? Ja mam i szczerze przyznam, że nie lubię takich dni. Dziś jest właśnie jeden z nich. Przez cały czas rozglądałem się za czymś co mogło by zaspokoić mój apetyt i w końcu doszedłem do wniosku, że zamiast coś zjeść to jednak wypiję…piwo. Czy można połączyć coś słodkiego z piwem? Ano można.

IMG_4117

Dobrym potwierdzeniem takiego faktu może być piwo rodem z USA, a konkretnie z Left Hand Brewing Company w Colorado. Goście z tego browaru uwarzyli kiedyś piwo, które stało się swoistym wzorcem stylu, którym jest milk stout. Jest to odmiana stouta, która swoją nazwę zawdzięcza dodatkowi laktozy, która to ponoć miała uczynić piwo zdrowszym. Czy tak się stało szczerze wątpię, ale na pewno laktoza dodała piwu sporo kalorii i co tu dużo kryć, fajnego, bardzo delikatnego smaczku.

Left Hand Milk Stout wyróżnia się już sama etykietą. Patrząc na nią ma się wrażenie, że grafik odpowiedzialny za czekolady Milka musiał być po dobrej imprezie gdzie miał kontakt z substancjami zabronionymi przez prawo. Psychodela pełną gębą, ale jest fajnie ;) Samo piwo zawiera 6% alkoholu, a ekstrakt to 16%. Przelewając piwo nie ujrzymy raczej wyjątkowo obfitej piany. U mnie urosła ona do naprawdę minimalnej warstwy, ale może być to wina tego, że przelałem do wyjątkowo „szerokiego szkła”. W zapachu piwo jest przyjemnie delikatne, czego z resztą można było się spodziewać. Z początku delikatna paloność przechodzi w aromat czekoladowo-kawowy. Całość sprawia bardzo śmietankowe wrażenie. Z biegiem czasu całość zaczyna się zlewać i wtedy najlepiej będzie powiedzieć, że czuć kawę z mlekiem. W smaku jest po prostu pysznie. Jest słodycz, ale jest też i nieco palonej goryczki. Ogólne odczucie jest takie, że piwo jest przede wszystkim bardzo aksamitne. Pije się je bardzo przyjemnie „gładko”. Słodycz jest przyjemnie odczuwalna co zdecydowanie pozwoliło mi zaspokoić ten apetyt na „coś słodkiego”. Left Hand Milk Stout może być potraktowane jako piwo deserowe i w tej roli na pewno sprawdzi się bardzo dobrze. Jestem także przekonany, że dla Pań będzie to bardzo dobra propozycja. Ja ze swojej strony polecam, od czasu do czasu bardzo fajnie wypić taką „krówkę” :)

Cena: butelka 0,35l ok 12zł

korea83 – beerloverblog – www.blb.blog.pl

King Big Baconburger, czyli w Szczecinie też są dobre burgery

Pizza wegetariańska, czyli wizyta w Soprano

Dodaj komentarz