Vege To Tu – pierwszy wegański food truck w Krakowie. - Street Food Polska
close
Vege To Tu – pierwszy wegański food truck w Krakowie.

Vege To Tu – pierwszy wegański food truck w Krakowie.

0udostępnień

W moim rodzinnym mieście jest kilka ciekawych food trucków, są takie serwujące dania meksykańskie, rybę z frytkami, sushi, burgery, jest przyczepa z kuchnią gruzińską, jest food truck z greckimi przysmakami. Do tej pory nie było food trucka wegańskiego. Do dzisiaj.

Dzisiaj po raz pierwszy w swoim punkcie, a nie na festiwalu pojawił się żarciowóz Vege To Tu wraz ze swoją sympatyczną załogą. Mimo wybitnie barowej pogody, takiej okazji nie mogłem przepuścić. Zwłaszcza, że przychodziła moja comiesięczna pora na falafla. Odkąd spróbowałem tego przysmaku po raz pierwszy, czasami przychodzi mi na niego chęć którą muszę zaspokoić.

6 1

Mimo zimna i deszczu pojawiłem się wczesnym środowym popołudniem na parkingu przed marketem Tesco przy ulicy Kapelanka w Krakowie. W tym samym miejscu, nieco bliżej głównego wejścia ma swój stały punkt jeden z moich ulubionych krakowskich food trucków – Real Greek. Vege To Tu stacjonuje nieco na uboczu, w rogu parkingu. Pierwszy kontakt jest bardzo miły, czytelne, krótkie menu i uśmiechnięte twarze obsługi. Wybór może być tylko jeden – falafel. Jeśli chodzi o dodatki zdałem się totalnie na łaskę obsługi i po kilku minutach w moich dłoniach wylądowało zawiniątko z przyjemnie przypieczonego ciasta arabskiego.

2 3

Pierwszy gryz i szeroko się uśmiecham, prawdziwa eksplozja smaków, świeże dodatki, chrupiące i bardzo orzeźwiające, niezwykle smaczne sosy i główny bohater, cudownie przysmażony falafel w postaci lekko spłaszczonych kotlecików. Nie sposób wziąć gryza bez kawałka kotlecika z ciecierzycy, jest równo rozłożony po całej powierzchni wrapa. Całość bardzo przyjemnie chrupie, dzięki zapieczonemu plackowi i bardzo świeżym warzywom. Falafel dodaje gładkości i pełni, jest świetnie przyprawiony i nie przesmażony, po prostu pyszny. Nawet rukola za którą zwykle nie przepadam, tutaj mi zupełnie nie przeszkadzała. Użyta w rozsądnej ilości dodała ciekawego gorzkawego i ziołowego posmaku.

4 5

Zjadłem do końca i żałowałem, że to danie tak sycące, bo chętnie spróbowałbym czegoś jeszcze z menu. Moim skromnym zdaniem, falafel z Vege To Tu, jest obecnie najlepszym falaflem jakiego próbowałem w Krakowie i bardzo chętnie będę na niego wracał.

Vege To Tu będzie stacjonowało do końca maja, co środę pod Tesco na Kapelance ale najświeższe informacje o tym gdzie można ich złapać, będą się pojawiać na fanpage’u na Facebooku. Podobnie jak informacje na temat aktualnego menu.

Michał Turecki

Ceny:

Falafel Wrap – 14zł

Vege To Tu – parking przy Tesco Kapelanka, Kraków

Fanpage: https://www.facebook.com/VegeToTu

Niezwykły kebab, czyli Gruzja na Kółkach

Jedzenie w Ikea – Bistro i śniadanie w Restauracji.

Dodaj komentarz