close
Tani i niezły – bar Quang-Dat

Tani i niezły – bar Quang-Dat

0udostępnień

Nie tak dawno spędziłem w Warszawie weekend, sprawy służbowe nie pozwoliły mi rozkoszować się urokami miasta w pełni, ale to nie znaczy, że nie udało mi się odwiedzić chociaż jednego miejsca. W okolicy hotelu, w którym spędziłem noc znalazłem bardzo ciekawe miejsce, z dobrym jedzeniem i bardzo niskimi cenami.

Warszawę znam bardzo słabo, odwiedzam ją wprawdzie coraz częściej, ale wciąż nie znam miasta tak jak bym chciał, dzięki pewnej stronie internetowej udało mi się trafić do malutkiego i niepozornego lokalu przy ulicy Mangalia 4 na Mokotowie. Było po 19 w sobotę, lokal w którym znajdują się 4 stoliki, był pusty. Obsługujący obcokrajowiec posługiwał się łamaną polszczyzną i trochę utrudniało to złożenie zamówienia, ale jakoś się udało. Po chwili okazało się, że Pan obsługujący był również kucharzem. Zza lady zaczęły się unosić zachęcające zapachy, a my nie mogliśmy się już doczekać naszego posiłku.

Nie minęło dziesięć minut i na stole przed nami pojawiły się zamówione potrawy: kurczak z warzywami i wołowina na gorącym półmisku. Na pierwszy rzut oka porcje solidne, wszystko wyglądające świeżo i apetycznie. Próbujemy i okazuje się, że jest dobrze, ba, nawet bardzo dobrze. Cienkie paski wołowiny, dobrze doprawionej i nie przepieczonej, dobrze dobrane dodatki, czysty niezmącony nadmiarem przypraw smak. Czuć orientalny zapach i smak ale bez przesady, nie atakuje on naszych nozdrzy ani kubków smakowych za mocno.

wołowina na gorącym pólmisku

Kurczak z warzywami również delikatny i bardzo smaczny, soczysty i miękki. Ryż i sałatka klasyczna dla tego typu orientalnych barów dobrze pasują do potraw jednak nie pozostają w pamięci na długo. Obie potrawy bardzo solidne, bardzo smaczne, porcje wystarczające żeby zaspokoić wieczorny głód dwóch solidnych facetów.

kurczak z warzywami

Warto zauważyć że menu dostępne w lokalu jak i w dostawie jest bardzo szerokie, obejmuje również dania kuchni polskiej jak kotlet schabowy po zbójnicku, czy też charakterystyczny dla nieco innego typu lokali gyros z wieprzowiny. Szeroki wachlarz smaków jak na tak malutki lokal.

ulotka1 ulotka2 ulotka3 ulotka4

Podsumowując, jeśli chcesz najeść się smacznie nie rujnując przy tym portfela, bar Quang-Dat jest miejscem stworzonym dla Ciebie. Polecam szczególnie nocującym w okolicznych hotelach Atos, Portos i Aramis.

Strona baru na facebooku https://www.facebook.com/BarQuangDat

Zajadał Michał Turecki.

 

Lodowe perypetie Qnia

Odrobina Jugosławii w Warszawie, czyli wizyta w Mały Belgrad

Dodaj komentarz