close
Świetna zupa, doskonałe krewetki i pyszne sushi – Daito Sushi

Świetna zupa, doskonałe krewetki i pyszne sushi – Daito Sushi

0udostępnień

Dostałem cynk. Łukasz z Żarciowozów podszedł do mnie na evencie w Dąbrowie Górniczej i mówi: „śpicie rzut beretem od Centrum Handlowego M1 w Czeladzi. A tam jest naprawdę dobre sushi. Smakowało mi tak, jak to, które jadłem w Japonii.” Czy może być lepsza rekomendacja? Więc w sobotę zamiast klasycznego śniadania wybraliśmy opcję „japońską”.

Byliśmy pierwszymi gośćmi. Szybki rzut oka w kartę. Chciałoby się zamówić jak najwięcej, ale przecież food trucki czekają, więc trzeba się ograniczać. Jednak nie widziałem powodu, by nie zamówić sobie krewetek w tempurze i zupy z udonem :) Żona wybrała Edo Set.

Krewetki w tempurze (37 zł). Jedne z lepszych, jakie jadłem. Duże, bardzo soczyste, a tempura tylko je delikatnie kryła nadając chrupkość. Niesamowicie podkręcał ich smak robiony na miejscu sos oparty m.in. o ocet i miso. Niestety, nie poznałem jego pełnego składu, bo to tajemnica, ale uwiercie mi – maczane w nim krewetki smakują bosko.

Zupa z wieprzowiną i makaronem udon (23 zł). Doskonały, esencjonalny bulion, lekko pikantny, kawałki soczystej wieprzowiny i sprężysty, idealnie ugotowany makaron. Czego chcieć więcej? Dla mnie bomba:

No i w końcu sushi. EDO Set (69 zł). W jego skład wchodzi 12 Maków (6 x hosomak z miecznikiem i 6 x tatar z łososia w tempurze) oraz 8 Nigiri.  (po 2 sztuki łososia, halibuta, ryby maślanej i kalmara w tempurze):

W Japonii nie byłem, ale to sushi jest naprawdę świetne. Najbardziej smakowały mi maki z tatarem z łososia w tempurze, takiż kalmar i miecznik.

Podsumowując: jeśli szukacie dobrego sushi i świetnych dań kuchni azjatyckiej, a będziecie w pobliżu CH M1 w Czeladzi, to wpadajcie do Daito Sushi. Nie zawiedziecie się. Kompetentna i miła obsługa, najwyższa jakość składników i doskonały smak. Ja na pewno wrócę przy najbliższej okazji.

Daito Sushi – Będzińska 80, 41-250 Czeladź

WWW i menu: http://www.daitosushi.pl

Facebook: https://www.facebook.com/daitosushi/

Mazaya Falafel – dwa miejsca, ta sama wysoka jakość

Kebaber – kolejny bardzo dobry kebab w Krakowie.

Dodaj komentarz