close
Najwyższa jakość utrzymana – kolejna wizyta w Del Favero

Najwyższa jakość utrzymana – kolejna wizyta w Del Favero

0udostępnień

Wielbię ich kanapki. Wielbię ich pizzę. Właściwie nigdy nie zjadłem tam nic, co by mnie nie zachwyciło. Maleńkie włoskie bistro i mini delikatesy – Del Favero Gastronomia Italiana już 3 lata karmi kielczan wyśmienitą włoską kuchnią.

Wczoraj nie chciało mi się gotować, więc zabrałem córki na lunch do Del Favero właśnie. Zamówiliśmy pizzę 4 carni, calzone i kanapkę z brokułem i salsiccią:

Pizza 4 carni oprócz kapitalnego sosu z włoskich pomidorów ma w składzie oczywiście oryginalną włoską mozzarellę i 4 rodzaje wędliny: gotowaną szynkę, boczek, salami pikantne i salami wędzone. Pachnie i wygląda jak milion dolarów. Smakuje zresztą równie dobrze, jak wygląda. Najłagodniejsza była ćwiartka z gotowaną szynką, boczek i salami wędzone były lekko słonawe, a salami pikantne jest naprawdę pikantne. Jeśli lubicie proste kompozycje oparte na wędlinach – spróbujcie tej pizzy.

Calzone wypełnione było ogromną ilością mozzarelli, soczystych pieczarek, słodkiej cebuli, sosem pomidorowym, gotowaną szynką i salami.Dodatkowego smaczku nadawały rozpuszczony na wierzchu solidny plaster wędzonego sera, salami, rukola i suszone pomidory. Nie ma się co rozpisywać, jeśli będzie w DFGI koniecznie zamówcie tę pozycję, jest świetna!

I na koniec kanapka – panuozzo salsiccia – broccoli. Wyrabiane i pieczone na miejscu ciasto napchane zostało mozzarellą, uwielbianą przeze mnie białą włoską kiełbasą i brokułem z czosnkiem. Do tego rukola i pomidor i sos. Na moje życzenie kanapka został podostrzona i muszę przyznać, że pikantność jej okazała się solidna, ale nie na tyle by sparaliżować kubki smakowe i móc cieszyć się przenikającymi się smakami. Absolutny sztos!

Podsumowując: Del Favero Gastronomia Italiana to miejsce, które każdy fan dobrego, włoskiego jedzenia odwiedzić po prostu musi. Dania są proste i bardzo smakowite, oparte na najwyższej jakości składnikach i robione z sercem. To czuć w każdym kęsie i miejsce to polecam Wam z czystym sumieniem. Tutaj się nie zawiedziecie! Warto śledzić ich na facebooku, gdzie pojawiają się zapowiedzi np. lunchy, a trzeba zauważyć, że bardzo często dania lunchowe wymyślane są przed otwarciem i pojawiają się w ofercie tylko raz…

Del Favero Gastronomia ItalianaPlac Moniuszki 5b, Kielce

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Del-Favero-Gastronomia-Italiana/100477906950432

Z dziejów łódzkiej gastronomii – recenzja książek

Pyszne śniadanie w Katowicach, czyli wizyta w Petit

Dodaj komentarz