close
Nabo Cafe – śniadanie mistrzów

Nabo Cafe – śniadanie mistrzów

0udostępnień

Mieliśmy spotkanie na Sadybie. Google bardzo oszczędnie wypluł wyniki z lokalami w pobliżu miejsca, gdzie mieliśmy rozmowy. Naprawdę BARDZO oszczędnie. Ale jeden lokal znajdował się niecałe 500 m od nas i sporo dobrego o nim słyszałem. A więc kierunek Nabo Cafe.  

Usytuowane wśród zabudowy jednorodzinnej, ze sporym placykiem z leżakami przed wejściem. W środku miejsca niedużo, ale dobrze rozplanowane. Są stoliki dla dwóch osób, jest i stół dla 8. Wśród gości matki z dziećmi na porannym spacerze, pracownicy agencji reklamowych, dziennikarze znani z TV. Spokojnie, niespiesznie, bez szumu i hałasu. Chce się usiąść i coś zamówić.

Siadamy więc i przeglądamy kartę. Kusi wiele pozycji, ale rozsądek podpowiada, że mamy jeszcze w planach kilka miejsc, a w każdym trzeba zamówić kilka dań. Ostatecznie wybieramy trzy pozycje śniadaniowe, herbatę i mochę malinową do popicia. 

Bajgiel z pastą jajeczną jest fantastyczny, miękki, z błyszczącą na wierzchu skórką. Wypełniony wylewającą się na boki pastą jajeczną. Wróć. To nie jest typowa pasta. Nie ma gładkiej konsystencji. Jajko krojone jest w kosteczkę. Czy mi to przeszkadza? Absolutnie! Smak jajka jest mocny, wyrazisty, a słodkie pomidorki z ostrą rukolą ciekawie go wzmacniają. 

Jaja po benedyktyńsku z wędzonym łososiem podano w malutkich bułeczkach. Miękkie pieczywo dobrze chłonie zarówno płynne żółtko, jak i dokonały sos koperkowy. Całość smakuje obłędnie i chce się na te jajka wracać.

Nie jestem fanem słodkich śniadań. Jednak grillowana chałka z twarożkiem, świeżymi owocami i dżemem z rokitnika wcale bardzo słodka nie jest. To znaczy słodkie było pieczywo, słodkie były truskawki i pestki granatu, twarożek również był lekko słodki, ale wytrawny dżem z rokitnika kapitalnie tę słodkość przełamywał. Bardzo smaczna pozycja. 

Podsumowując: NABO Cafe to miejsce, gdzie zjedliśmy pyszne i sycące śniadanie. Podobał nam się klimat i wystrój i chętnie wrócimy na pozostałe pozycje z karty, szczególnie kuszą mnie tam skandynawskie kanapki. 

Nabo Cafe – Zakręt 8, 02-907 Warszawa

WWW – http://www.nabocafe.pl

Menu – http://www.nabocafe.pl/menu/

Facebook – https://www.facebook.com/nabo.kawiarnia/

 

Gumiklyjzy – najlepsze są rzeczy proste

Taco Libre – kawałek Meksyku w Warszawie

Dodaj komentarz