Mistrzowie jednego dania, czyli Zapiekanki Sandomierskie - Street Food Polska
close
Mistrzowie jednego dania, czyli Zapiekanki Sandomierskie

Mistrzowie jednego dania, czyli Zapiekanki Sandomierskie

0udostępnień

„Najlepsze są dania proste” (Franc Fiszer)

Miasto, po którym grasuje na rowerze ojciec Mateusz. Miasto historyczne i piękne. Sandomierz. Nie będę opisywał jego uroków, trzeba pojechać i samemu zobaczyć. Ale kiedy już tam będziecie, na pewno zgłodniejecie. Co wtedy? Z ostatniego wyjazdu przywiozłem dwie recenzje. Dziś pierwsza, klasycznie street foodowa.

Na ulicy Opatowskiej  znajdziecie kilka miejsc z jedzeniem. My swoje kroki skierowaliśmy do przybytku oferującego typowy polski street food o wszystko mówiącej nazwie Zapiekanki Sandomierskie.

1412505607653 SONY DSC SONY DSC

Okienko, w którym zamawia się jedzenie i jednocześnie odbiera i dwa stoliki przed okienkiem. Ot i wszystko. Menu króciutkie – ledwie 4 zapiekanki i kilka kaw. Wg mnie to akurat zaleta, lepiej robić 4 zapiekanki dobrze niż 20 źle. No ale zanim ocenimy trzeba spróbować. Więc zamawiamy wszystkie cztery. I tak po kolei:

Zapiekanka Sandomierska (7 zł): ser, pieczarki, szczypiorek i sos do wyboru. Wzięliśmy majonezowy.

SONY DSC SONY DSC

Leciuteńka kompozycja, jednak na parapecie stoją przyprawy i można sobie podostrzyć. Bagietka mistrzostwo. Chrupiąca skórka, delikatne, puchate wnętrze. Do tego świetnie (choć łagodnie) doprawione grzyby i ciągnący się ser oraz szczypiorek, który idealnie się tutaj komponuje. Pycha.

Zapiekanka Chrupiąca (7 zł): ser, grzyby, prażona cebulka, ketchup.

SONY DSC SONY DSC

Zgodnie z nazwą jest bardzo chrupiąca. Duża ilość prażonej cebulki kapitalnie podbija smak. Genialne w swej prostocie zestawienie, które daję ogromną radochę z jedzenia.

Zapiekanka Miejska (8 zł): ser, grzyby, szynka, szczypiorek, sos meksykański.

SONY DSC SONY DSC

Kompozycja równie prosta jak poprzednie, ale dodatek szynki bardzo wzbogaca smak. Do tego lekko ostry, o paprykowej nucie sos meksykański i znowu mamy mały kulinarny orgazm.

Zapiekanka Wiejska (9 zł): ser, grzyby, kiełbasa, ogórek konserwowy, szczypiorek.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC 20141005_125253

Wszystko tutaj idealnie współgra – kiełbasa dominuje, ale ogórek także daje o sobie znać. Grzyby z serem to duet idealny, jak Bonnie i Clyde. Szczypiorek i keczup wieńczą dzieło. Całość po prostu rewelacyjna.

Podsumowując: Zapiekanki Sandomierskie to idealny przykład, że krótkie menu, ale doprowadzone do perfekcji, świetnie się sprawdza. Jeśli będziecie w Sandomierzu to nie omieszkajcie wpaść na Opatowską i skierujcie swe kroki do okienka z napisem Zapiekanki Sandomierskie. To jedne z najlepszych zapiekanek, jakie jadłem. Z czystym sumieniem mogę napisać: Street Food Polska Poleca.

Zapiekanki Sandomierskie, Opatowska 1, Sandomierz 

Facebook: https://www.facebook.com/zapiekankisandomierskie

 

Lunch w Sushi Nigiri

Jedzenie na Party Like A Lord, czyli nie samą zabawą człowiek żyje

1 Comment

Dodaj komentarz