Kto miał w tym roku najwierniejszych fanów, których głosami dostał się do finałowej piątki? Kto będzie oceniał dania w polskim finale European Street Food Awards Polska 2022? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.
Jeszcze tylko przypomnienie. Z uwagi na COVID, w 2020 i 2021 roku nie odbyły się finały europejskie. W tej sytuacji zwycięzcy polskiego finału 2020 i 2021 otrzymali „zieloną kartę”, dzięki której w tym roku automatycznie „wskoczyli” do finału, w którym będą rywalizować z finalistami wybranymi przez Was w 2022 roku.
A teraz finaliści. Waszymi głosami spośród nominowanych food trucków do finału dostały się:
- Złote Paluchy Churros (19.1 % głosów)
- Fuji Sushi i Catering (16.7 % głosów)
- White Rabbit Smokehouse (13.9 % głosów)
Gratulacje! Zwycięzcy głosowania zmierzą się w finale ze zwycięzcami dwóch poprzednich edycji – Pastrami Summer i Centralnym Biurem Smaku. Każdy food truck zaprezentuje w finale dwa dania, które oceni Jury i wybierze Zwycięzcę, który reprezentować będzie Polskę na finale w europejskim w Monachium.
Jury:
Beata Jankowska – Dyrektor Galerii Kazimierz. Osoba niezwykle dynamiczna i aktywna zawodowo, nie ukrywa, że praca jest jej pasją. Gdy drzwi Galerii zamykają się za Panią Dyrektor, Beata wyrusza w dalekie podróże, gdzie z przyjemnością odkrywa nowe smaki i techniki kulinarne. Po powrocie do domu bardzo chętnie odtwarza poznane dania dla najbliższych i przyjaciół.
Marzena Leska, właścicielka:
2005-2012 koktajl bar Kabanito Paris (1001 koktajli w menu)
20016 Restauracja Palissade Paris @palissade_belleville (japoński szef kuchni, kuchnia Fusion )
2016 Współpraca z Comalito @le.comalito (sztuka i kuchnia)
2018 Jury konkursu Kura Master (konkurs japońskiego sake we Francji)
2022 Piwnica win @la_palicave (wino naturalne)
Pasjonuje ją świat sztuki kulinarnej i ludzie którzy poszukują swoich smaków.
Kacper Salzman – Grillmaster, kucharz, prowadzący program Prosto z Grilla, muzyk.
Pracuję w gastro od 2001 roku – moim pierwszym zajęciem było nalewanie piwa na konkursie robienia żeberek w Newadzie. Dla młodego chłopaka z Polski było to “life changing experience”. Dosłownie.
Przez 8 lat był grillmasterem producenta jednych z najlepszych grilli na świecie. Co roku odbywał szkolenia w europejskich akademiach grillowania, aby być na bieżąco z nowościami z branży. Obecnie pracuje z kanadyjską marką Napoleon. Jest ekspertem z dziedziny grillowania mięsa. W sezonie przygotowuje do 100kg mięsa tygodniowo.
W 2015 roku stworzył brand – Grill Bastards. Jest to firma oferująca pokazy live cooking na grillach. Wraz z grupą pasjonatów BBQ w wielu miejscach w Polsce przygotowują na ruszcie jedzenie tak zaawansowane, jakiego często nie podejmują się kucharze w dobrze wyposażonych restauracjach – pieczywa, wielogodzinne podwędzane mięsa, steki, dania z woka, seafood, ale też dania z warzyw. Jako Grill Bastards ciągle starają się przekraczać granice grillowania.
Foca Point – pod tym szyldem Kacper Salzman produkuje focaccię pieczoną na grillach, którą codziennie dostarcza do kilkudziesięciu craftowych sklepów w Warszawie. Jako Foca Point jest stałym wystawcą na warszawskim Nocnym Markecie.
W swoim programie TV „prosto z Grilla” i na kanale YT GrillBastards Kacper zdradza magiczne tajniki obchodzenia się z potęgą grilla. Feedback jest wspaniały, a oglądalność przerasta oczekiwania. Właśnie skończył się trzeci sezon programu, a my planujemy kolejną jesienną edycję.
Wyższa Szkoła Grilla – to mobilna akademia grillowania w ramach której organizowane są warsztaty i szkolenia. We współpracy z firmami Napoleon i Tendermeat Kacper uczy sztuki gotowania na ogniu.
BBQ to nie tylko pasja, ale też wyzwania i styl życia pełen uśmiechu, słońca i dobrego jedzenia.
Marcin Socha – Bycie kucharzem to nie tylko zawód, to pasja i sposób na życie. Dążyłem do tego od najmłodszych lat wybierając poszczególne etapy swojej edukacji (czasem wbrew innym). Ukończyłem szkołę gastronomiczną z największymi tradycjami w Krakowie, czyli Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Odona Bujwida w Krakowie. Ukończyłem równie studia na kierunku marketing i zarządzanie o specjalizacji zarządzanie organizacjami.
W swojej karierze zawodowej przeszedłem wszystkie szczeble kuchennej hierarchii, co pozwoliło mi dokładnie poznać pracę kuchni.
Pracę rozpocząłem jako młodszy kucharz w restauracji meksykańskiej. Następnie trafiłem do restauracji FARINA, w której spędziłem dotychczasowo najwięcej czasu, bo ponad 8 lat, gdzie od stanowiska kucharza poprzez szefa zmiany dotarłem po raz pierwszy na stanowisko szefa kuchni. Działam również aktywnie w organizacji zrzeszającej kucharzy , czyli Stowarzyszeniu Małopolskich Kucharzy i Cukierników, a od maja 2015 roku piastuję stanowisko wiceprezesa. W 2015 roku związałem się z hotelem Andel’s by Vienna House Kraków. Początkowo jako zastępca szefa kuchni, a obecnie jako szef kuchni. Od 2020 roku biorę udział w tworzeniu IGGP ( Izby Gospodarczej Gastronomi Polskiej) jako członek założyciel, a w późniejszym czasie Członek Rady IGGP.
Pasją do gotowania staram się zarażać innych. Prowadzę warsztaty kulinarne dla najmłodszych i dorosłych oraz biorę udział jako juror w konkursach kulinarnych dla młodzieży.
Michał Skoczek (Żorż Ponimirski) Ojciec – Założyciel i pomysłodawca bloga. Gastroseksualny wielbiciel street foodu. Bawi się tym co robi i robi to, co go bawi. Od grudnia 2015 stały felietonista Magazynu Kielce Gazety Wyborczej („Żorż smakuje”), współpracuje również z 2 Tygodnikiem Kieleckim („Miasto od kuchni”).
Do zobaczenia 26-28 sierpnia w Krakowie!