close
Lubelski Szaszłyk

Lubelski Szaszłyk

0udostępnień

Są takie miejsca do których wracamy mimo trudności i wysiłku jaki nas to kosztuje, bo wiemy, że zrobić to warto. Jednym z takich miejsc z pewnością jest niebieska budka z szaszłykami stojąca przy ulicy Zdrojowej 6 niedaleko Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Dojazd teraz jest tak utrudniony, że jak już dojedziecie na miejsce, to przemknie Wam myśl o tym, że nigdy więcej już tu nie przyjedziecie, ale uwierzcie mi, że szybko zmienicie zdanie.

IMG_9677

Miły dla oka i wart uwagi jest przekrój społeczeństwa odwiedzającego to miejsce. Od taksówkarzy, policjantów, budowlańców ale i ludzi biznesu w garniturach droższych niż passaty taksówkarzy. Świadczy to tylko o tym, że to lokal dla każdego. Nie znajdziemy tu wyszukanego wystroju, przemiłej obsługi, romantycznej atmosfery, a z przyziemnych rzeczy to nie znajdziemy nawet łazienki.

IMG_9684

Nie wystrój jednak decyduje o sukcesie tego miejsca. Moim zdaniem sukcesem jest to, że nie ważne czy lato, czy zima, czy pięć lat temu czy dzisiaj, szaszłyk ten smakuje zawsze tak samo. Stawiam samochód na parkingu a’la klepisko i wędruję do niebieskiej budy.

IMG_9678Otwieram drzwi i lekki szok, brak kolejki a w środku zajęte dwa, trzy stoliki. To rzadkość w tym miejscu ale może dlatego, że pora była wczesna. Nie ma tu mowy o wyborze bo do jedzenia jest tylko szaszłyk (mięso wieprzowe, cebula, słonina) 48zł/kilogram, do tego standardowe dodatki: ogórek kiszony, konserwowy, musztarda, chrzan, ketchup, biały chleb krojony na miejscu co ma duże znaczenie dla jego świeżości i smaku. Nawet znana z telewizji długowłosa Magda G. byłaby szczęśliwa z tak wąskiej karty. Papierowa tacka, plastikowy nóż i widelec i mogę siadać do stołu. Szaszłyk jak zwykle soczysty i pyszny z aromatem węgla drzewnego na którym jest pieczony, przekładany na przemian mięsko, cebula, słonina. Musztarda, ketchup poprawny. Chrzan wyciskający łzy z oczu czyli super.

IMG_9679 IMG_9682 IMG_9683

Polecamy z całego serca bo dla nas to miejsce kultowe ;)

Maciek

Szaszłyk –  ul. Zdrojowa 6, Lublin

strona: www.szaszlyki.lublin.pl ( znajdziecie tu wskazówki dojazdu)

Plac Izaaka – nowe food truckowe miejsce w Krakowie.

Street Food Polska Festival w Galerii Kazimierz + konkurs

Dodaj komentarz