close
La Baguette na Kazimierzu – słodkości magiczne i nie tylko…

La Baguette na Kazimierzu – słodkości magiczne i nie tylko…

0udostępnień

Nie jestem wielkim fanem słodkości, nie mam słabości do słodyczy, żeby coś słodkiego mnie zainteresowało musi być naprawdę szczególne. Szczególne jest brownie z La Baguette. Odkąd spróbowałem go pierwszy raz, nie umiem mu się oprzeć.

Jakiś czas temu La Baguette otwarło swój trzeci lokal. Po przeprowadzce do Huty nie mijam już niestety dwa razy dziennie budki przy przystanku Bieżanowska i trochę mi tego brakuje. Kiedy tylko dowiedziałem się, że Dziewczyny otwierają lokal na Kazimierzu, wiedziałem, że muszę się tam pojawić przy pierwszej nadarzającej się okazji. Wolny poniedziałek był okazją idealną i kilka minut po godzinie 9 znalazłem się przed drzwiami do lokalu. Z zewnątrz na razie nie wyróżnia się niczym i nieco ciężko go znaleźć, ale już niedługo ma się pojawić szyld.

wejscie

W środku miejsca jest mało, ale wystarczająco żeby zjeść i wypić kawę. Półki w lodówkach aż uginają się za to od przeróżnych pyszności. Biorę oczywiście brownie i coś czego brakowało mi w La Baguette od zawsze – bagietkę. Oczywiście bagietkę z pastą jajeczną.

brownie ciasta kanapki kanapki1 menu kawowe sernik tarty na słodko tarty

Brownie jest takie jak zawsze, ciężkie, kleiste i bardzo bardzo czekoladowe. Takie jak powinno być. No i jest też mocno uzależniające. Jeśli jesteście z Krakowa i do tej pory nie mieliście ciasta które idealnie pasowałoby Wam do kawy to pojawcie się w La Baguette i kupcie kawałek brownie. Będziecie wracać, zapewniam.

brownie rozpakowane brownie w opakowaniu

Zapytacie jak smakowała mi kanapka. Pastę jajeczną uwielbiam pasjami, mógłbym jeść ją codziennie. W La Baguette jest świeża, dobrze przyprawiona, znajdziemy w niej m.in. zgodnie ze sztuką czerwoną cebulę. Smakuje domowo. W połączeniu ze świeżym, chrupiącym pieczywem otrzymujemy kanapkę idealną. Kanapkę od której ciężko się oderwać i taką o której myślimy jeszcze długo po jej zjedzeniu. Absolutna rewelacja.

la bagietka wnetrze la bagietki wnetrze la bagietki1

Polecam wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze nigdy okazji próbować ciast przygotowywanych przez Dziewczyny, odwiedzenie lokalu na krakowskim Kazimierzu. Tych którzy próbowali nie muszę namawiać. I uspokoję na koniec, mimo posiadania już trzech punktów sprzedaży, w La Baguette wciąż najbardziej liczy się jakość i uśmiech zadowolonego klienta. I jestem pewien, że tak pozostanie.

Michał Turecki

Ceny:

Bagietka z pastą jajeczną – 6 zł

Brownie 32 zł/kg

La Baguette Kazimierz, ul. Meiselsa 8, Kraków

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/LaBaguettePIEKARNIE

Relacja z otwarcia pierwszej w Polsce restauracji Fuddruckers i konkurs

Rośnie nam nowy król, czyli relacja z otwarcia nowego Hamburgera z Karaibów

Dodaj komentarz