Kebab na trzy sposoby, czyli Halo Kebab - Street Food Polska
close
Kebab na trzy sposoby, czyli Halo Kebab

Kebab na trzy sposoby, czyli Halo Kebab

0udostępnień

Pisałem o nich dwa lata temu. Halo Kebab. Nie tak dawno zmienili lokalizację, zamiast budki przy przystanku jest teraz lokal na kieleckiej Rogatce. Kiedyś był tutaj Kebab na Rogatce, później Abdul Kebab. Nie jadłem jeszcze w lokalu, ale jakoś tak się ostatnio składało, że mimo iż mam tam rzut beretem, zamawiam na dowóz lub biorę na wynos do domu. Oprócz klasyków, jak kebab w tortilli, bułce, na frytkach czy kebab box, zjeść możemy także kebab burger, halo burgery, hot dogi i zapiekanki.

Tortilla dostępna jest w trzech rozmiarach: standard (13 zł), mega (15 zł) i tortilla XXL (24 zł – 650 g mięsa, cała porcja waży 1 kg). Mega to solidnie wypchana gruba tortilla, w tym przypadku nie idą na długość tylko na objętość. Ma to swoje zalety, bo idąc ulicą łatwiej trzymać krótką tortillę.

Co znajdziemy w środku? Do wyboru „baraninę”, kurczaka lub mięso mieszane. Mięsa jest dużo, czujemy je w każdym kęsie od pierwszego do ostatniego. Łagodnie przyprawione, aromatyczne i soczyste (do tej pory nie trafiłem na suche kawałki). Oprócz tego świeże warzywa i smaczny sos.

Podoba mi się przewaga mięsa nad warzywami, których jest dokładnie tyle ile trzeba – chrupią, nawilżają, ale nie dominują. Bardzo przyjemny kebab, smaczny i soczysty. Nie jest może tak wyrazisty w smaku, jak np. w Sarayu, ale jeśli wolicie „gładki” smak to będziecie zadowoleni. Próbowałem zarówno „baraniny”, jak i mięsa mieszanego, skubnąłem też od córki, która zawsze bierze kurczaka i w każdym przypadku mięso było soczyste i smacznie doprawione. Dostępna także wersja Bałkańska (wzbogacona o mieszankę ziół i dwa rodzaje sera) oraz wege.

Teraz kolejne zamówienie.

Kebab burger (12.50 zł). Opis z menu: 150 g mięsa, sałata lodowa, nasz nowy autorski lekko pikantny sos, świeże warzywa (pomidor, ogórek), ser, cebulka prażona, a wszystko to w świeżutkiej bułce z lokalnej piekarni. Brzmiało zachęcająco, więc zamówiłem. Zgodnie z nazwą to połączenie burgera i kebaba. Ale. Nie spodziewajcie się kebaba w bułce, nie spodziewajcię się też burgera. Co to, to nie. Owszem, ma formę burgera, bo i podobnie wygląda. Jednak jest to danie kompletnie niejednoznacznie. Bardzo fajna i smaczna duża bułka, w której znajdziecie kawałki mięsa kebabowego. Niby mamy tu warzywa i mięso z kebaba, jednak smakuje to kompletnie inaczej niż kebab w bułce. Po prostu jest to bardzo dobra kanapka na ciepło. Bułka trzyma całość do końca i dobrze smakuje. Lekko pikantny sos kapitalnie komponuje się z mięsem i warzywami. Ogólnie kanapka jest nie tylko solidna, ale i smaczna i na pewno jedzona tuż po przygotowaniu smakuje jeszcze lepiej. Jest świeżo, jest smacznie, jest sycąco. Jest inaczej.

Kebab Box (standard 14 zł, mega 16 zł). Opis z menu: piętrowy kebab na frytkach; warstwami układane: mięso, sos czosnkowy, frytki, ponownie mięso, ogórek, pomidor i sosy: czosnkowy oraz salsa, w opcji pikantnej dodatkowo sambal. Jak piszą, tak jest. Świeży ogórek i pomidor pocięte w kostkę, a pod nimi warstwa mięsa, warstwa frytek, warstwa mięsa. Solidnie, soczyście, smacznie. Co ciekawe – frytki nie zdążyły się zaparzyć, dolna warstwa nieco namiękła, ale pozostała smaczna. Być może dlatego (i to propsuję bardzo), że sosy w dowozie dostajemy osobno. Dobra opcja na szybki lunch.

Podsumowując: jeśli szukacie dobrego fast fooda, smacznego, w dobrej cenie, to wpadajcie do Halo Kebab. Jadam tam od dawna i nigdy się nie zawiodłem. Mam nawet wrażenie, że z roku na rok podnoszą poziom. To nie jest kuchnia haute cusine, to jest solidny, dobry fast food.

Halo Kebab – 25-025 Kielce, Jana Pawła II 15

WWW: https://www.halokebab.pl

Facebook: https://www.facebook.com/halokebab/

Dajwór 21 wrócił na gastromapę Krakowa. Kto nas tam nakarmi?

Cyrk na kółkach – doskonałe kanapki z mięsem

Dodaj komentarz