Jedzenie na trasie – Zajazd Świerczek. - Street Food Polska
close
Jedzenie na trasie – Zajazd Świerczek.

Jedzenie na trasie – Zajazd Świerczek.

0udostępnień

Tyle razy jechałem obok, kiedy prowadziła tędy stara droga z Kielc do Warszawy. I jakoś nigdy nie zajechałem. Ostatnio załatwialiśmy sprawy w Szydłowcu, rozmowy się przeciągnęły, w brzuchu zaczęło mi burczeć, stwierdziłem, że lepszej okazji nie będzie. Tym bardziej, że z centrum Szydłowca do Zajazdu Świerczek jedzie się raptem 7-8 minut.

Na start kompot, cierpki, dobry, mocno owocowy. I zupy. Zupa dnia była ogórkowa, a z karty wzięliśmy barszcz biały z kraszonymi ziemniakami.

Ogórkowa bardzo dobra, taka domowa w smaku. Odowiednio kwaśna, gęsta, zabielana. Pycha.

Barszcz zabielany – sztos. Idealny balans między kwaskowatością a mocą wywaru. Jajko na twardo pocięte w ćwiartki było fajnym bonusem. Ziemniaki obficie polane skwarkami i posypane koperkiem podano osobno.Porcja bardzo duża, przy mniejszym głodzie nie trzeba brać drugiego dania. Super zestaw i z przyjemnością go powtórz przy okazji.

Golonka mięciutka. Gotowana, więc soczysta. Dobraliśmy do niej opiekane ziemniaki i zasmażaną kapustę. I tutaj znowu ostrzegam – porcja kapusty stanowi właściwie samodzielne danie, tym bardziej, że kapusta obficie potraktowana została kawałkami boczku i kiełbasy.

Bardzo kusiły mnie schabowe, których w karcie znajdziemy kilka, ale ostatecznie wybrałem ozorek wołowy w sosie chrzanowym z ziemniakami i buraczkami. Nie żałowałem – ozorek soczysty i mięciutki, sos kremowy, ziemniaki świeżo gotowane, a buraczki przepyszne.

Zamówiliśmy również miks pierogów. Jest ich 16, po cztery ruskie, z mięsem, kaszą i grzybami oraz mięsem i kapustą. Pierogi – klasa! Świetne ciasto, duże, obficie wypchane farszami. Do tego bogata okrasa. Moimi faworytami zostały pierogi z grzybami i kaszą, następnym razem zamówię je jako osobne danie.

Podsumowując: Jeśli głód złapie Was na trasie między Krakowem a Radomiem, to zjedźcie z ekspresówki na Szydłowiec. Zajazd Świerczek to miejsce gdzie dostaniecie pyszna domową kuchnię. Czysto, bardzo miła obsługa, porcje bardzo obfite, a ceny bardzo przyjazne. Polecam.

Zajazd Świerczek – Świerczek 35, 26-500 Świerczek/Szydłowiec

Facebook i menu – https://www.facebook.com/zajazdswierczek/

Kubańskie kanapki, burger z jagnięciny i klasyczne zapiekanki – PODPOWIADAMY CO W FOOD TRUCKACH PISZCZY Część 2.

W poszukiwaniu smaków młodości. Część 10 – zapiekanki, kanapki i bułka z pieczarkami

Dodaj komentarz