close
Corner Burger – miało być wspaniale …

Corner Burger – miało być wspaniale …

0udostępnień

Dzisiaj kolejna recenzja z Krakowa. Pierwotnie ukazała się na zaprzyjaźnionym blogu Dj Gotuje. Zapraszam do lektury i odwiedzania strony DJ-a:

 

Czytałem ostatnio recenzję jednego z miejsc w Krakowie, gdzie dają wołowinkę w bułce. Postanowiłem skonfrontować się z autorem tekstu i zastanowić czy, aby on ma racje mówiąc, że Corner Burger robi najlepsze kotlety w bułce w mieście Krakowie. Okazja się nadarzyła, więc zaczołgałem się po obiedzie jeszcze na burgera. Co zastałem i jak smakowało? Zapraszam do lektury.

 

Na rogu ul. Świętego Wawrzyńca i Dajwór ulokował się bar specjalizujący się w wołowinie w bułce. Normalnie my w Polsce mówimy na to kotlet mielony ;) , w USA w kultowym filmie jedna z postaci uwielbia hamburgery.

 

Jules i Vincent, bo o nich mowa w kultowej scenie z Pulp Fiction. Jak oni poszedłem do Corner Burger w poszukiwaniu ćwierćfunciaka z serem ;) Wylądowałem przed lokalem leżaczki plażowy nastrój:

 

IMG_1112

 

 

Wchodzimy po schodkach w starej kamienicy do baru.

 

IMG_1131

 

 

Pierwsze co się nam rzuca w oczy to nawiązania do kultowego filmu Pulp Fiction.

 

IMG_1113

 

 

Krakowski Kazimierz słyną z dobrej Żydowskiej kuchni, więc pełen nadziei ochoczo ruszyłem w stronę menu.

 

IMG_1115

 

 

Zamówiłem sobie Texas Burger BBQ oraz frytki. rozglądając sie po lokalu w oczekiwaniu na posiłek zauważyłem pewne nie konsekwencje stoliki jak w Dinerze Amerykańskim a stołki z innej epoki, ale wystrój wnętrza robi wrażenie . Po około 10 minutach wylądowało przede mną tą o to tackę z jedzeniem ;)

 

IMG_1122

 

 

Zacznijmy od frytek:

 

IMG_1120

 

 

Grubo ciosane ziemniaki, a nie mączka ziemniaczana. Dobrej jakości ziemniaki skłaniały się, że jednak może recenzja jaką czytałem miała rację. Smakowały mi frytki pomimo, że miałem pełny żołądek. Uzbrojony w moje rozbudzone kubki smakowe spróbowałem kilku frytek. Powiem były świeże i smaczne, brakowało mi jednego, ale to moje zboczenie lubię sobie pomagować frytki :)

Odpakowałem dobrze zawinięta bułę:

 

IMG_1124

 

 

Tutaj mnie już zastał lekki szok niby, burger miał swoją zwarta strukturę, to nie wyglądał zbyt zachęcająco. Widać to po mięsie musiało przywierać do grilla lub komuś po prostu nie chciało się uformować placka. Pamiętajmy jednak, że wzrok u klienta odgrywa ważną rolę. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej:

 

IMG_1125

 

 

Wziąłem to monstrum do rąk.

 

IMG_1127

 

 

Moim oczom ukazał się koszmar. Składniki nierównomiernie rozłożone. To nie Mc Donald’s, ale jednak cos za tą cenę się wymaga. 19 zł za samą bułkę w Burger Kingu podwójny Whopper z dwoma kotletami i jest o 15% większy i kosztuje około 15 zł!!! Ok myśle sobie, mamy tu onion rings itp. Biorę gryza szok. To co mi podano przypomina cheesa, ale jest słodkie!!! Dobra kolejny gryz: słodkawy posmak pozostaje na podniebieniu. No nie wiem, myślę sobie, drożdżówka czy co? Kolejny gryz dokopał sie do ogórka, plasterek ogórka słownie jeden, jak mnie pamięć nie myli. Gryzę dalej i powoli przeżuwam. Mam cie winowajco. BBQ – sos był słodkawy i to bardzo słodkawy. Ja jestem przyzwyczajony do tego, że jest lekko kwaskowaty i ostry a nie słodki. Zjadłem burgera i poczułem niedosyt. Byłem najedzony, więc nastawiłem się głownie na smak. Dla porównania w MOABurger za kwotę o 6 zł mniejszą dostałem prawie ponad kilogram jedzenia w porównaniu z nimi Corner Burger zatkał mi tylko dziury w zębach ;) Kanapka robi wrażenie dużej i sycącej ale tak naprawdę jest lekka i powoduje że człowiek może wyjść z lokalu głodny.

dla porównania dwa burgery MOA Mammoth i Texas Burger

Texas BBQ Burger 

 

IMG_1124

 

 

MOAburger Mammoth:

 

IMG_3389

 

 

Jak dla mnie Corner Burger jest średnim Burger Barem. Coś pomiędzy McDonald’s i Burger King. Przykro mi do MOA wam duuuużo brakuje. Nie jadłem we wszystkich burgerowniach w Krakowie ale jak do tej pory mój top ten to MOA, Burger King, Corner Burger, McDonald’s. Czemu McDonald’s tak słabo to wyjaśniłem w wielkiej bitwie kanapek. 

Podsumowując nie jest źle. Można zjeść ale nie ma tego czegoś tak zwanego wykończenia. Brakuje serca w nim. Już pierwsze komentarze na Instagramie moim jak sie podzieliłem mogą służyć jak bardzo się można zawieść na recenzjach.

 

IMG_1098

 

 

i na koniec ostatnio zrobiłem sobie sam hamburgera :) tym razem użyłem szynki wieprzowej :)

 

IMG_0320

 

 

Smacznie pozdrawiam DjGotuje.

 

Corner Burger mieści się w Krakowie pod adresem ul. Dajwór 25   (MAPA).

 

 

Idealne na upały, doskonałe do frutti di mare – Jack Rabbit Sauvignon Blanc

Nie poBiesiadowałem z kebabem…

Dodaj komentarz