Chicago – część 7. Uliczne klasyki w Jonnie’s - Street Food Polska
close
Chicago – część 7. Uliczne klasyki w Jonnie’s

Chicago – część 7. Uliczne klasyki w Jonnie’s

0udostępnień

Lokal wypatrzył Maciek. O ile ja jestem zafixowany na chicagowskie hot dogi, o tyle jego dopadła miłość do kanapki Italian Beef. A obie pozycje w Jonnie’s znajdziecie. Warto podkreślić, że w Jonnie’s używają grilli węglowych, co pośrednio wpływa na smak serwowanej tam kiłbasy.

Italian sausages w całej krasie. Opiekana na grillu węglowym.

Zamówiliśmy, zapłaciliśmy i po krótkiej chwili odebraliśmy zamówienie, które postanowiliśmy spożyć przy stolikach na zewnątrz.

Italian sausage w bułce. Próbowaliśmy tego w Portillo’s, tutaj smakowała podobnie. Soczysta, dobrze doprawiona kiełbasa o anyżkowym aromacie z nutą włoskiego kopru. Proste i smaczne. Jedyna różnica w stosunku do zamówienia w Portillo’s to wzbogacenie kanapki o ostrą paprykę. Znając już bowiem smak samej kiełbasy chcieliśmy spróbować wersji nieco bogatszej. I to był bardzo dobry pomysł, bo kanapka zyskała na wyrazistości. Soczysta wołowina z ostrą papryką komponuje się naprawdę dobrze.

Następna była kanapka Italian Beef. Wydaje się nieco uboższa w mięso niż te w Al’s Beef czy Portillo’s, ale w smaku okazała się bardzo dobra. Obok hot dogów jest to ikona ulicznego jedzenie w Chicago (szerzej pisałem o jej historii TUTAJ). Kolejny przykład na to, że najlepsze są rzeczy proste. Maciek kanapkę zamówił oczywiście z pikantna jardinierą:

Italian Beff z jardinierą

I wreszcie mój ulubiony chicagowski street food. Hot dog z frytkami.

Wersja Jonnie’s jest bardzo minimalistyczna. Wołowa kiełbaska, relish, musztarda i piklowy ogórek. Smaczne, ale we wspomnianych wyżej miejscówkach zjecie wg mnie dużo smaczniejsze hot dogi. Frytki jak frytki, ani złe ani porywające.

Podsumowując: Jonnie’s to kolejne miejsce z ikonicznym chicagowskim street foodem. Może nie najlepszym, jaki jadłem, ale na bardzo przyzwoitym poziomie. Jeśli będziecie w pobliżu i nabierzecie chęci na bliskie spotkanie z włoską kiełbasą lub wołowiną – zajdźcie śmiało.

Jonnie’s Beef – 7500 W North Ave, Elmwood Park, IL 60707-4140

Facebook – https://www.facebook.com/Johnnies-Beef-169537026394157/

Partnerami wyprawy są:

Dobre z Lasu

 Polsko – Słowiańska Unia Kredytowa.

Patronat medialny nad wyprawą objął Dziennik Związkowy z Chicago.

Ramen People. Miski pełne esencji

Amerykańskie sieciówki. Część 1 – Applebee’s

Dodaj komentarz