close
Bezkonkurencyjna pizza z dowozem w Nowej Hucie.

Bezkonkurencyjna pizza z dowozem w Nowej Hucie.

0udostępnień

Przychodzi taki czas, kiedy z Małożonką i Kijanką prześladuje nas głód. I to nie taki do zaspokojenia zawartością lodówki, w której nigdy światło nie jest samotne. Zawsze wtedy jest dylemat – MCD, KFC czy może… pizza?

Jak są smaki i mrożonka z LIDLa pod ręką, to robimy porządki w lodówce i jest mrożonka po tuningu, jednak są dni, w których jedyną opcją jest pizza na telefon…
Co jakiś czas pojawiają się ulotki w skrzynce, szczerze mówiąc kuszące i nieraz próbujemy, jednak… zawsze wracamy do jednej.
El Kura – bo o niej mowa, to jak dla mnie aktualnie najlepsza pizza na dowóz w Nowej Hucie. Zamówienie leci jak zwykle przez pizzaportal – można na spokojnie porównać menu i zapłacić kartą.

Dowóz – 4 kilometry, często nie do przeskoczenia dla pizzerii, dla El Kury nigdy nie stanowi problemu. Pizza ZAWSZE jest gorąca i ZAWSZE wcześniej, niż 35 minut od zamówienia, przy czym dzisiaj było to minut 25.

Nie stanowi problemu zamiana składników, tak z poziomu zamówienia telefonicznego, jak i przez internet, jako że nie lubię zwykłej papryki, lubię zaś Jalapeno, w dzisiejszym zamówieniu takowe się znalazło. Nigdy nie byłem w lokalu, być może to błąd, może wtedy bez wątpliwości mógłbym określić, z jakiego pieca wychodzi ta pizza, wydaje mi się jednak, biorąc pod uwagę fakturę ciasta od spodu, że wypiekana jest na sitkach w piecu taśmowym.

Nie jestem i nigdy nie byłem fanatykiem pieców opalanych drewnem, owszem, na posiadówkę w restauracji to fajna rzecz, ale ja chcę do domu i chcę szybko bo jestem głodny. Tu mam co chcę – cienkie ciasto, wypieczone w punkt, z chrupiącymi brzegami (tu chyba nastąpiła ostatnio mała poprawka w recepturze, in plus). Do tego składniki rozłożone równomiernie, smaczne, posiadające wszelkie walory jakie mają składniki świeże i wartościowe. Sera pizzer nie żałował i ma on smak sera, a nie wyrobu seropodobnego. Zawsze w pizzy są dwa sosy, jeden czosnkowy, drugi pomidorowy (i tu niestety jedyna bolączka, smakuje jak podłej jakości ketchup, to by można poprawić).

DSC_3108 DSC_3111 DSC_3113 DSC_3114
Ceny bardzo przystępne, nie odbiegają od średniej w okolicy. Zamówiliśmy 50 cm (zmierzone, jest 50) Kuriade firmową z podmianą papryki zwykłej na Jalapeno. Nie jest przesadnie ostra, nie jest też mdła. Skład właściwy to pepperoni, cebula, papryka, boczek, szynka, sos, ser i oregano. Cena 50-centymetrowego placka to 35 zł. Za dowóz nie jest pobierana opłata.
Od dłuższego czasu jest to według mnie najlepsza, najszybciej dostarczana (gorąca!) pizza w Nowej Hucie.
Lokal stacjonarny znajduje się na os. Spółdzielczym 6 – a przynajmniej taką informację w internetach znalazłem, an miejscu nie byłem – przy takiej jakości dostawy nie ma sensu ;-)

Godziny otwarcia 11:00-22:45 przez cały tydzień.
Adres internetowy: http://www.elkura.pl

Wojtek M. Jot

Śniadanie na cały dzień, czyli wizyta w Jeffsie

Barn Burger po raz kolejny, ale tym razem nie burgerowo

Dodaj komentarz