close
Zinger Teriyaki – nowość w orientalnym menu KFC.

Zinger Teriyaki – nowość w orientalnym menu KFC.

0udostępnień

Do KFC było mi ostatnio nie po drodze. Kilka razy ich nowości nie spełniły moich oczekiwań. Nie spieszyło mi się specjalnie żeby spróbować najnowszej orientalnej oferty. Ale, że akurat przydarzyła się okazja, to nie mogłem odpuścić.

W skład najnowszej oferty oprócz bitesów z sosem teriyaki, sałatki orientalnej i orientalnego twistera, wszedł nowy Zinger w wersji pojedynczej i podwójnej. Postanowiłem sprawdzić jak smakuje. Zapakowana kanapka w wersji pojedynczej nie poraża wielkością, po odwinięciu widzimy typowe pieczywo dla sieciówek, duży kawałek pikantnego kurczaka, zieloną sałatę, sos majonezowy i świeżego ogórka. Po podniesieniu wierzchniej części bułki, naszym oczom ukazuje się kisielowaty lekko czerwony sos i ziarna sezamu którymi został pokryty filet z kurczaka. Nie zamówiłem wersji podwójnej, bo bałem się, że pieczywo nie wytrzyma ciężaru kanapki, jak to się już w KFC niegdyś zdarzyło.

A jak to wszystko ze sobą smakuje? Muszę przyznać, że podchodziłem do tej kanapki sceptycznie ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Kurczak jest tu rzecz jasna na pierwszym miejscu, idealnie wypieczony, odpowiednio pikantny, nadaje ton całej kanapce, oprócz tego czujemy słodko-słony sos teriyaki, sos majonezowy. Świeży, chrupiący ogórek i sałata przyjemnie łamią konsystencję. Pieczywo niczym się nie wyróżnia, jest miękkie i świeże. Na plus zdecydowanie to, że utrzymuje całość w ryzach i nie rozpada się do samego końca. Wgryzałem się raz po raz i coraz szerzej uśmiechałem. Muszę przyznać, że nowa kanapka bardzo mi posmakowała i chętnie na nią wrócę. A to przypadek nieczęsty.

Nie będę się tutaj rozpisywał, bo i nie ma o czym. To naprawdę dobra kanapka, idealny sposób na niewielki głód. Jedyną wadą Zingera Teriyaki jest to, że jest nieco słony. Dla mnie był perfekcyjny, ale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych będzie po prostu za słony. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i serdecznie polecam tę kanapkę wszystkim. Bardzo mi smakowało.

Michał Turecki

Cena:
Zinger Teriyaki – 10.95 zł

Strona internetowa: http://kfc.pl/

Street Food Polska Festival w Galerii Kazimierz – konkurs!

Rzeszów zjadł wszystko – fotorelacja ze Street Food Festivalu

Dodaj komentarz