close
Warszawskie nazwy burgerów, czyli wizyta w 22 Bistro & Burger

Warszawskie nazwy burgerów, czyli wizyta w 22 Bistro & Burger

0udostępnień

Szukając coraz to nowych burgerowni, natrafiłem na dość klimatyczne miejsce na warszawskim Nowym Świecie, w którym oprócz śniadań znajdziemy też całą gamę różnorakich burgerów o typowo warszawskich nazwach – 22 Bistro & Burger.

IMG_1611[1]

Mnie od razu rzucił się w oczy burger zawierający w składzie dwie rzeczy, które kocham najbardziej na świecie – panierowany ser oraz wołowinę. Oprócz tego w składzie znajdziemy sałatę lodową, pomidora, ser, cebulę, ogórka oraz dwa sosy: miodowo – musztardowy oraz sos tysiąca wysp. Całość podana z frytkami kosztuje dość dużo – 26zł.

IMG_1612[1]

Zacznę od frytek, których było może z 10 sztuk, były odgrzewane oraz okropnie tłuste. Raczej nic specjalnego. Przejdźmy do burgera. Zacznę od bułki, która wyszła bardzo kiepsko, ponieważ smakowała bardziej jak tost, niż jak bułka, przez co ciężko było również ocenić jej walory smakowe. Znajdziemy w niej gruby plaster panierowanej mozzarelli, która była chyba najlepszym elementem burgera, troszkę świeżych, smacznych warzyw no i mięso… i tutaj spotkał mnie niestety okropny zawód. Mięso było, podobnie jak bułka, straszliwie spieczone. W momencie kiedy ścisnałęm burgera, żeby go ugryźć z mięsa wypłynęło całe osocze i w mięsie nie zostało ani grama wilgoci, co w połączeniu z panierowanym serem nie wróżyło dobrze. Co mnie ujęło to ilość sera na mięsie – było nim dosłownie oblepione. To mi się najbardziej spodobało. Jeżeli chodzi o sosy, to sosu 1000 wysp niestety nie znalazłem, natomiast sos miodowo-musztardowy był całkiem w porządku, jednak w tym przypadku było go zdecydowanie za mało.

IMG_1613[1] IMG_1614[1] IMG_1615[1]

Podsumowując, z przykrością stwierdzam, że nie był to najlepszy burger w moim życiu, koło najlepszego niestety nawet nie stał. Lokal jest bardzo przyjemny w środku, sprawia wrażenie takiego domowego, obsługa jest bardzo miła, nazwy burgerów genialne, ja jednak  ze swojej strony burgera polecić nie mogę.

22 Bistro & Burger, Nowy Świat 22, Warszawa. MAPA.

Na burgerze zawiódł się Marcin Malinowski.

ŻARCIE NA KÓŁKACH vol.3 Otwarcie sezonu foodtruckowego!

Mateusz z Nataszą burgery w Olsztynie zajadają

Dodaj komentarz