http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2013/10/P1010517.jpg

Viva Espana i Meksykańska, kawa i croissanty, czyli Freshpoint ponownie

Kanapkę Big Farm z Freshpointa opisywałem na blogu w kwietniu. Wtedy bardzo mi smakowała, ciekaw byłem, czy inne kanapki z tej sieci będą równie dobre. Akurat wysiedliśmy z autobusu na Marszałkowskiej przy Cepelii, więc postanowiliśmy wdepnąć do Freshpointa na śniadanie. Krótkie zastanowienie i nasz wybór pada na kanapkę meksykańską z oferty Fresh World (15 cm – 9,45 zł) i Viva Espana (20 cm – 10,45 zł) z oferty Prima Ciabatta. Dodatkowo skorzystaliśmy z promocji i wzięliśmy sobie po kawie latte z croissantem (7,95 zł).

 

P1010517

 

Latte jak to latte, bardzo mleczne,  z solidną pianką, croissanty chyba nieco za długo się piekły, więc wierzch był mocno spieczony, na szczęście środek okazał się bardzo smaczny.

 

Kanapka Meksykańska: wołowina z czerwoną fasolą w salsie pomidorowej, pomidor, ogórek, jalapeno, cebula, sałata rzymska, sos czosnkowy. Takie chili con carne zamknięte w bułce. Przyjemnie pikantne i sycące, składniki dokładnie pokrywaja cała powierzchnię bułki. Myślę, że 30 cm wersją można by się solidnie najeść.

 

P1010522 P1010523

 

Bułka świetnie zapieczona, chrupiąca z wierzchu, miękka w środku. Całość smaczna i wyrazista, choć  moim zdaniem nadzienie lepiej sprawdziłoby się w tortilli.

 

Viva Espana: hiszpańska kiełbasa, mozarella, pomidor, suszony pomidor, sałata, sos balsamiczny, pesto pomidorowe.

 

P1010518 P1010519 P1010520

 

20 cm ciabatta z ziarnami okazała się równie smaczna co bułka w Kanapce Meksykańskiej. Natomiast zawartość była zdecydowanie łagodniejsza i bardziej aromatyczna. Kiełbasę skrojoną w duże plastry czuć wyraźnie w każdym kęsie, suszone pomidory, pomidorowe pesto i ocet balsamiczny w połączeniu z sałatą i mozarellą nadają kanapce bardzo śródziemnomorski charakter. Gdyby wyjąć chorizo lub zastąpić je salami, kanapkę śmiało można by nazwać Forza Italia ;) Łagodna, pomidorowa i świeża – te trzy słowa najlepiej chyba oddają charakter i smak Viva Espana. Mnie osobiście nie przeszkadzałoby, gdyby w składzie znalazł się jakiś wyrazistszy i ostrzejszy składnik, np. jalapeno, ale miłośnikom lekkich i łagodnych smaków kanapka ta powinna przypaść do gustu.

Podsumowując: za dwa croissanty, dwie kanapki i dwie kawy latte zapłaciliśmy 35,80 zł. Moim zdaniem to dobra cena, biorąc pod uwagę, że wyszliśmy najedzeni. Jeśli chcesz zjeść coś innego niż zapiekanki, burgery czy kebab to kanapki z Freshpointa wydają się dobrą alternatywą.
There are no comments

Add yours