http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2015/01/kanapki.jpg

Tanio i na wynos – Świat Kanapek w Bonarce

Przy okazji jednej z poprzednich recenzji, któryś z czytelników zapytał mnie o opinię na temat kanapek ze stoiska Świat Kanapek przy Auchan znajdującym się w krakowskiej Bonarce. Jako że dość często zdarza mi się tam jadać stwierdziłem, że taka recenzja może się komuś przydać. Były czasy, kiedy jedzenie na stoiskach w supermarketach było synonimem najgorszego, co można do ust włożyć z własnej woli. Coś jak zapiekanki z budki na dworcu kolejowym. Czasy chyba powoli zaczynają się zmieniać. Wprawdzie stoisko z kanapkami w mojej wyobraźni ciągle jest miejscem utylizacji wczorajszego pieczywa i dodatków, którym kończą się terminy ważności, ale coś za coś.

świat kanapek

Póki nie spróbowałem kanapek z tego miejsca, zawsze nieco dziwiła mnie długa kolejka utrzymująca się przez cały dzień. Pracownicy okolicznych biur, sklepów w galerii, wygłodniali klienci marketu. Kolejka jest świetnym przekrojem społeczeństwa. W Świecie Kanapek oprócz tego co znajduje się w nazwie możemy znaleźć i kupić panini, kawałki i kurczaka pieczonego w całości, znajdą się nawet grillowane kiełbasy. Ja jednak skupię się na bagietce z dodatkami, niczego innego tam nie próbowałem.

Kanapki są wielkie, rozmiar możecie zauważyć na zdjęciu. Tam pod spodem jest normalny duży talerz obiadowy. No i ‘banana for scale’. Duży banan. Bagietka wypełniona szynką, serem, bądź salami w towarzystwie kilku plasterków ogórka, pomidora i liścia sałaty. A no i sos. Sos z gatunku tych, które smakują niczym, ale są smaczne. Zapewne gotowy i pełen chemii, ale przyjemnie nawilża kanapkę i nie przeszkadza. Chyba że skapnie na garnitur. Po wyjęciu z torebki i otworzeniu wnętrze nie wygląda specjalnie imponująco. Jakby składników było dwa razy to pewnie żaden z klientów by nie narzekał. Siłą tego miejsca są jednak dwie rzeczy. Smak całości który jest zaskakująco dobry i cena. Taka kanapka, niezależnie od tego jakie wypełnienie wybierzemy, kosztuje jedynie 3,29 zł. I zapewniam Was, że można się nią nasycić dużo bardziej niż najtańszą propozycją z którejkolwiek sieci fast foodowej znajdującej się piętro wyżej.

kanapka z serem kanapki

Tych kanapek nie należy odbierać w kategorii jakiegoś magicznego kulinarnego przeżycia. To coś, co umożliwi Wam przeżycie. Czy to długie zakupy, czy nadgodziny w biurze, czy cokolwiek innego. Za małe pieniądze nasycicie się i będziecie mogli walczyć dalej. I nie otrujecie się, wręcz przeciwnie, bagietki – zwłaszcza ta z salami – mój zdecydowany faworyt, będą Wam smakować.

Ceny:

Każda z kanapek (ser żółty, ser i szynka, szynka, salami) – 3,29 zł.

Świat Kanapek, przy Auchan w Galerii Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, Kraków

Michał Turecki
There are no comments

Add yours