close
Szalom Falafel Take Away Israeli Style – jedzenie idealnie dopasowane do miejsca

Szalom Falafel Take Away Israeli Style – jedzenie idealnie dopasowane do miejsca

0udostępnień

Czasami zdarza się tak, że Twój ulubiony sklep z piwem w niedziele otwiera się dopiero w południe. Czasami zdarza się tak, że wychodzę z domu za wcześnie i staję przed jego drzwiami o pół godziny za wcześnie. Właśnie dzisiaj zdarzyło się coś takiego, a ja zacząłem w pamięci szukać miejsca, które jest otwarte o tej porze i znajduje się w okolicy ulicy Miodowej na krakowskim Kazimierzu.

Od razu przypomniał mi się lokal, który chciałem odwiedzić od dawna, praktycznie od momentu kiedy dowiedziałem się o jego istnieniu. A po powrocie ze Szwecji i Danii obiecałem sobie, że muszę się tam pojawić jak najszybciej. W Szalom Falafel Take Away Israeli Style zjemy tylko i wyłącznie dania koszerne. Ale czy smaczne? Musiałem to sprawdzić, skierowałem swe kroki na ulicę Jakuba 21 i niemal przeoczyłem wejście do lokalu. Na szczęście w ostatnim momencie zauważyłem tablicę i wkroczyłem do środka.

wejście

Lokal jest malutki, kilka krzeseł przy półce i jeden stolik z trzema krzesłami. Zamawiam klasykę czyli falafla, choć w menu można znaleźć również pizzę czy hot doga.

wnętrze

Po kilku minutach w moich dłoniach ląduje mięciutka bułeczka wypełniona świeżymi dodatkami, które co chwila donoszone są do pojemników przy ladzie. Na pierwszy rzut oka kuleczki wyglądają na robione maszynowo, ale po spróbowaniu wierzę, że są robione na miejscu. Oprócz genialnego przyprawienia smażonej ciecierzycy na pierwszy plan wysuwa się kwaśno-cytrynowy sos, bardzo charakterystyczny w smaku i idealnie dopełniający smak całości. Po zjedzeniu wierzchniej warstwy spodziewałem się, że więcej kuleczek nie znajdę, tymczasem po przedarciu się przez dodatki ku swej uciesze znalazłem jeszcze trzy smażone kuleczki z ciecierzycy. Miękka bułka wprawdzie pękała i sos przez to wyciekał mi na dłonie, ale nie powiem o niej oprócz tego złego słowa, miała genialną miękkość i bardzo dobry aczkolwiek delikatny smak.

falafel falafel1 falafel2

Po otrzymaniu falafla w swoje dłonie nie spodziewałem się, że zdołam się nim najeść. Jest naprawdę nieduży ale za to bardzo syty, a jednocześnie nie powoduje charakterystycznego dla niektórych potraw mięsnych ciężaru w żołądku.

Mogę szczerze polecić Szalom Falafel wszystkim, tym którzy lubią falafle, bo fajnie jest poznać jak przyprawiany jest on w Izraelu i tym którzy falafla jeszcze nigdy nie próbowali. Naprawdę warto.

Michał Turecki

Ceny:

Falafel – 12 zł

Szalom Falafel Take Away Israeli Styleul. Jakuba 21, Kraków

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Szalom-Falafel-Take-Away-Israeli-Style/708005332609675?

Kanapki z food trucków – kilka nowości

Nie tylko kanapki, czyli tortille z food trucków

Dodaj komentarz