close
Świetne na cienkim, czyli pizze Tuscani w Pizza Hut

Świetne na cienkim, czyli pizze Tuscani w Pizza Hut

0udostępnień

Pizza Hut. Zawsze zamawiałem tam pizzę na cieście pan, czyli grubym. Amerykańska sieć, więc i pizza w stylu amerykańskim, a co. Tym razem jednak postanowiliśmy spróbować pizz na cienkim cieście Tuscani, bo bardzo kusiły nas kompozycje na tymże cieście serwowane.

 

Zdecydowaliśmy się na dwie: Prosciutto e Rucola i Chorizo e Spinaci. Obie w cenie 22.90 zł za sztukę, obie dostępne tylko w jednym rozmiarze.

 

Prosciutto e Rucola. Sos pomidorowy, ser mozzarella, pomidorki koktajlowe, włoska szynka sezonowa, rukola, ser parmezan.

 

P1010465

 

 

Ciasto jest cieniusieńkie, z chrupiącymi, dobrze wypieczonymi brzegami oraz elastycznym środkiem.

 

P1010470

 

 

Na cieście znajdziemy najwyższej jakości składniki. Aromatyczna, słonawa szynka dojrzewająca, bardzo dobra i soczysta, mozarella na spodzie i kawałki parmezanu na górze, słodkawe pomidorki koktajlowe i wyrazista rukola tworzą udaną i bardzo smaczną kompozycję. Zjedliśmy z przyjemnością.

 

P1010466

 

 

Pizza zdecydowanie warta polecenia – nie znalazłem w niej nic, do czego mógłbym się doczepić. Zawiera dość ciężkostrawne składniki – dwa sery i dojrzewająca wędlinę, a mimo to okazała się leciutka i nie zostawiła uczucia „ciężkiego” żołądka.

 

Chorizo e Spinaci. Połączenie chorizo i szpinaku wróży sukces. Przynajmniej dla mnie, bo oba te składniki mogę jeść na okrągło. Na placku znajdziemy: Sos pomidorowy, ser mozarella, kiełbasa chorizo, liście szpinaku, mieszanka pomidorów, czarnych oliwek z dodatkiem czosnku i bazylii, krem balsamiczny, parmezan.

 

P1010467

 

 

Ta pizza również okazała się doskonała. Świetnie sprawdził się krem balsamiczny, nieczęsto na pizzy spotykany, a szkoda, bo nadaje kapitalnego posmaku całości (do tej pory jadłem go tylko na rewelacyjnej pizzy z łososiem z RoadWay). Pomidory i oliwki wymieszane z czosnkiem i bazylią nie tylko nadają cudownego aromatu, ale także świetnie smakują. Liście szpinaku i parmezan fajnie przełamują smak mieszanki pomidorowo – oliwkowej, a wyrazistości tej w sumie lekkiej i bardzo świeżej kompozycji nadaje chorizo.

 

P1010468 P1010469

 

Podsumowując: obie pizze okazały się świetne i na pewno warte swej ceny. Wyszliśmy najedzeni i zadowoleni, zarówno ze smaku pizzy, jak i z obsługi. A o to przecież chodzi.

 

Jedliśmy w Pizza Hut zlokalizowanej na Al. Solidarności 104 w Warszawie. MAPA.

 

Qń odnajduje kolejną perełkę w Poznaniu. I zajada się w Yeżyce Kuchnia

Pyszne quesadille i wybitny burger, czyli Żarcie na Kółkach cz.1

Dodaj komentarz