http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2016/02/IMG_1223-1050x1050.jpg

Świetne hot dogi i genialny pulled pork – UNICO Food Truck

Kurcze. To jeden z najlepszych debiutów na food truckowym rynku. Serio. Najpierw spróbowałem ich pod MODO, a powtórzyłem na Food Truck Undercover. I wiem, że będę wracał, bo zarówno kanapki, jak i hot dogi mają genialne. Nie wierzycie? To przeczytajcie:

IMG_0695

Zacząłem od kanapki, która na wystawce wyglądała cudnie:

IMG_0881

Wybrałem wersję Hot (20 zł), bo lubię połączenie mięsa i ostrych papryczek. Smakowała obłędnie. Idealnie zrobiony i doprawiony pulled pork, którego smak dominuje w kanapce, mimo sporej ilości dodatków. Pikle i cebula zagrały koncertowo, jedynie rukola wydaje mi się w tej kanapce niepotrzebna. Sos doskonale nawilżał całość, a dodatkowym plusem była dobra bułka, która po zgrilowaniu nie tylko trzymała ciepło, ale także nie pozwalała kanapce się rozsypać czy zbytnio nasiąknąć sosem.

IMG_0777IMG_1235

Pora na hot dogi. Bardzo mi brakowało hot dogów od kiedy Easy Rider poszedł w (świetny) Tex-Mex, na szczęście UNICO dzielnie ich w tym temacie zastąpił. Bardzo dobra bułka, świetne kiełbaski i dodatki –  pełnia szczęścia.

Cebularz (12 zł) to coś dla miłośników bekonu i karmelizowanej oraz prażonej cebulki. Doskonałe zbalansowanie smaku i składników. Proste, smaczne i jak najbardziej warte swojej ceny:

IMG_0786 IMG_0787 IMG_0788

BBQ (14 zł) rozłożyło mnie na łopatki. Pyszny hot dog, w którym oprócz świetnej, soczystej kiełbaski znajdziemy chrupki bekon, ser mimolette, pikle, karmelizowana cebulke, jalapeno i rewelacyjny sos BBQ.  Wszystko tutaj gra, niczego nie trzeba zmieniać, po prostu trzeba spróbować.

IMG_0743 IMG_0840 IMG_1222 IMG_1223

Podsumowując: UNICO to food truck, który warto odwiedzać. Świetny smak, wysoka jakość i pasja do robienia dobrego jedzenia sprawiają, że to jeden z najlepszych street foodowych debiutów. Street Food Polska Poleca!

UNICO Food Truck: https://www.facebook.com/unicofoodtruck/
There are no comments

Add yours