close
Smażalnia u Huberta – 100% ryby w Ustroniu Morskim

Smażalnia u Huberta – 100% ryby w Ustroniu Morskim

0udostępnień

Gdyby ktoś był ciekaw, skąd te 100% ryby, to spieszę z odpowiedzią – z szyldu, jaki znajdziemy nad wejściem do niepozornej smażalni na ustrońskim deptaku:

Co ciekawe, wewnątrz i w Google nadal znajdziemy nazwę Fląderka. Wbrew jednak starej nazwie flądry nigdy tu w menu nie widziałem. Za to inne ryby i owszem. I wbrew temu, co ostatnio wypisują gazety, że nad polskim morzem jest drogo (jakby wcześniej było jakoś hiper tanio), tutaj ceny smażonych ryb czy zupy NIE ZMIENIŁY SIĘ OD ZESZŁEGO ROKU.

Ba, śmiem twierdzić, że niektóre ryby są tańsze niż w innych rejonach Polski. Dla porównania pstrąg kosztuje o 10 zł mniej za kilogram niż pod Kielcami, a sandacz jest tu tańszy o 2.1 zł za 100 g niż w mojej ulubionej świętokrzyskiej miejscówce.

Mamy więc w menu ryby smażone…

… mamy także z pieca. Na przykład nową w tym roku pozycję, którą gorąco Wam polecam – makrelę z pieca w zestawie z opiekanymi ziemniakami i surówką w cenie 27 zł.

Makrela fantastyczna – tłuściutka i soczysta, a potraktowanie jej delikatną ilością harrisy tylko podkręca smak. Brać ten zestaw i zajadać, bo świetny.

Świetny jest również tatar z łososia, doskonale doprawiony i lekko pikantny.

Zdecydowanie warto skusić się również na kapitalną zupę rybną. Pełna kawałków łososia, podobnie jak makrela z pieca podkręcona harrisą, bardzo aromatyczna i z cała pewnością jedna z najlepszych, jakie jadłem.

Lokal słynie również z ryb w słoikach. Zawsze, kiedy tu jestem kupuję kilka do domu.

Bardzo żałuję, że z menu wypadł doskonały bigos rybny z dorszem i łososiem. Tej pozycji bardzo mi będzie brakować. W zeszłym roku zjadaliśmy się nim i braliśmy do domu.

Podsumowując: jeśli będziecie w pobliżu Ustronia Morskiego i zachce się Wam dobrej ryby, to Smażalnia u Huberta będzie doskonałym wyborem. Ryby są tu pyszne, a ceny zupełnie niedzisiejsze. Plus właściciel o ogromnej wiedzy na temat ryb a szczególnie łososia (studiował m.in. przetwórstwo ryb i ichtiologię). Krótko mówiąc – polecam.

Smażalnia Ryb U Huberta /Fląderka – Chrobrego 4, 78-111 Ustronie Morskie

Tłok, gwar i wspaniałe jedzenie, czyli niedzielny obiad w Karczmie Bida w Bolesławiu

Wilczy Kęs – Bieszczady smakują dziczyzną i jagnięciną.

Dodaj komentarz