close
Smaki Gruzji na krakowskiej ulicy.

Smaki Gruzji na krakowskiej ulicy.

0udostępnień

Ciągnie mnie ostatnio do rzeczy egzotycznych. Po przygodzie ze świetnymi uzbeckimi pierożkami Somsa, przyszedł czas na smaki kuchni gruzińskiej. Jakiś czas temu w budce znajdującej się przy przystanku Stradom na krakowskim Kazimierzu otwarł się street foodowy punkt restauracji Smaki Gruzji położonej nieopodal. W restauracji nie byłem, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii, tym chętniej udałem się któregoś popołudnia pod wskazany adres.

Ruchu pod budką nie było, sympatyczny pan który mnie obsługiwał wyciągnął z podgrzewacza Chaczapuri z wołowiną, zainkasował opłatę i już mogłem się mojemu zakupowi bliżej przyjrzeć. Zawiniątko ważyło swoje, po odwinięciu z folii aluminiowej i pierwszym gryzie stwierdziłem, że chyba polubię się z gruzińską kuchnią. Delikatne ciasto francuskie kryło w sobie intensywnie przyprawiony wołowy farsz z dodatkiem cebuli. Było to bardzo aromatyczne, delikatnie pikantne i sycące. Bardzo przyjemne doświadczenie które na pewno któregoś dnia powtórzę.

2 3 4

Mimo, że jak stwierdziłem wyżej danie było sycące, to mnie nie wystarczyło. Postanowiłem spróbować jeszcze Chaczapuri z mieszanką serów. Było zimno, ciemno, do domu daleko. W takiej sytuacji nic nie poprawia humoru lepiej niż gorący, ciągnący się ser. Wróciłem więc pod okienko i poprosiłem o drugą porcję. W chwilę później trzymałem już w swoich dłoniach kwadratowe zawiniątko. Po odwinięciu i wgryzieniu się w przyjemnie przypieczone ciasto francuskie, na moich ustach zagościł szczery uśmiech. Mieszanka serów okazała się delikatnie słona, lekko pikantna i nieco się ciągnęła. Dla wszystkich fanów sera a zwłaszcza sera na ciepło, pozycja obowiązkowa.

5 6

Nie udało mi się spróbować wersji z pastą fasolową, ale nic straconego. Czuję w kościach, że nie będzie to moja ostatnia wizyta w tym miejscu. W street foodowym punkcie Smaków Gruzji wprawdzie nie napijemy się gruzińskiego wina, ale podawane tam jedzenie przeniesie nas choć na chwilę z ciemnego i zimnego Krakowa w piękne gruzińskie krajobrazy. Polecam.

Michał Turecki

Gruzińskie Smaki kiosk – przystanek MPK Stradom od strony Wisły.

Ceny:
Chaczapurii z mięsem wołowym – 8 zł
Chaczapurii z mieszanką serów – 7 zł

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/smaki.gruzji/

Magazyn Duża 9 – po prostu dobre kanapki

Migawki kieleckie – pizza, burger, lahmacun, kaczka i przystawki

Dodaj komentarz