close
Radom na widelcu cz. 3, czyli taka sobie pizza

Radom na widelcu cz. 3, czyli taka sobie pizza

0udostępnień
26 września 2012606Przeglądy

Po świetnych hamburgerach i cudownych daniach kuchni wschodniej przed wyjazdem zajrzeliśmy jeszcze na pizzę. Nasz wybór padł na pizzerię DaMarco, która reklamowała się piecem opalanym drewnem. Mieści się ona na ulicy Kusocińskiego 14.

W środku jak w pizzerii, czyli drewniane stoły i krzesła, piec widać, pizza w zależności od tego, jak usiądziemy, robiona na naszych oczach. Przyjemnie. Wybór pizzy bardzo duży – 33 pozycje. Ceny od 15 zł do 26 zł za średnią (32 cm) i 20 zł – 30 zł za dużą (nie znam rozmiaru).

Po chwili zastanowienia zamawiamy średnią (w końcu trochę już zjedliśmy) – połowę Zbójnickej, połowę Frutti di Mare. Płacimy 25 zł i czekamy. Pizza wjechała na nasz stolik po około 15 minutach. Wyglądała ładnie, pachniała również zachęcająco.

Ale wygląd i zapach to nie wszystko, prawda? No to zabraliśmy się do jedzenia.

Frutti di Mare: owoców morza bardzo mało – głównie kalmary (pierścienie), sporadycznie krewetka. Byłaby mimo to niezła ta połówka, gdyby nie sos. Sos pomidorowy, który aż spływał z placka. Zabijał smak pizzy, było go za dużo, był mdły i niedoprawiony. Jakby robiony ze słabego koncentratu. Ciasto niezłe, acz na kolana nie powala. Ostatecznie oceniamy tę połówkę na bardzo słabo.

Zbójnicka: typowo mięsna. Wg ulotki: ser, udziec (ale nie wiadomo jaki), boczek, kiełbasa, pepperoni, cebula, oregano. Składników mięsnych, nie powiem, sporo. Tyle, że … mięso jakieś niedoprawione, pepperoni to zwykła papryka czerwona. No i sos – wszechobecny, psujący smak, sos pomidorowy. Pizza w nim pływa po prostu. Ten sos to porażka – przez niego ciężko doszukać się smaku. Tę połówkę oceniliśmy na bardzo słabo +. Plus za dużą ilość składników.

Reasumując: piec opalany drewnem nie pomoże, jeśli pizza pływa w koncentracie pomidorowym. Być może, gdyby nie sos, pizza byłaby smaczniejsza. Zjedliśmy prawie całą, starając się znaleźć jednak jakieś pozytywy, ale … nie udało się. Słabiutko :/

Zgadzasz się z nami? Nie zgadzasz? Masz własną opinię? Skomentuj ten post!
Opinie wulgarne, wyglądające, jak nachalna reklama, reklamy itp. będą usuwane.

Radom na widelcu cz.2, Matrioszka czyli pysznie i tanio

Testujemy śniadania. Część 1, czyli Subway.

Dodaj komentarz