close
Pyszne i tanie śniadania – Galicjanka w Wadowicach

Pyszne i tanie śniadania – Galicjanka w Wadowicach

0udostępnień

Kolejny zlot z Żarciowozami, więc kolejna okazja by odwiedzić nowe miejsca i przywieźć recenzje. Wadowice to niewielkie miasto, wydawać by się mogło, że próżno szukać tam czegoś więcej niż typowa oferta „pod turystę” (słynne kremówki oferowane są w każdym chyba lokalu), ale jak zwykle okazało się, że pozory mylą i udało nam się odwiedzić trzy miejsca, w których zjedliśmy naprawdę bardzo dobre jedzenie. Dziś pierwsze z nich, jednocześnie najtańsze i najbardziej klasyczne – Galicjanka. Kawiarnia, cukiernia, lodziarnia i piekarnia w jednym.

Lokal urządzony prosto i ze smakiem, przytulny.

Oferta jedzeniowa jest dość szeroka. Oprócz zestawów śniadaniowych można tam zjeść także tosty, kanapki (niestety, robione na bieżąco tylko w dni powszednie, więc nie udało mi się ich spróbować), tortille, panini, a także zupy i sałatki. My jednak poszliśmy tam dwa razy na śniadanie i właśnie zestawy śniadaniowe chcę dzisiaj Wam opisać.

Śniadanie polskie (11 zł). Składa się z jajecznicy z dwóch jaj na szynce (można zamówić bez szynki), pieczywa i warzyw.

Jajecznica ścięta niezbyt mocno, tak jak lubię, wilgotna. Warzywa to ogórek i pomidor. Mocną stroną śniadań w Galicjance jest doskonałe pieczywo własnego wypieku. Do śniadania można zamówić np. białą kawę (7 zł).

Śniadanie kanadyjskie (11 zł). Wbrew nazwie nie znajdziemy tutaj naleśników z syropem klonowym, to raczej zestaw dla kanadyjskiego drwala. Solidny i sycący.

Dwa jajka sadzone, usmażone tak, że białko jest ścięte, a żółtka płynne, więc jak dla mnie znowu idealnie. Dwa plastry bekonu, soczyste i grube. Żółty ser, smaczny i tłusty, dwa plasterki. Warzywa jak wyżej i podawane osobno pieczywo. Bardzo smaczny zestaw, dający sporo energii.

Śniadanie niemieckie (10 zł). W skład jego wchodzą dwie dobrej jakości, smakujące wyraźnie mięsem, a nie tekturą parówki, dwa plastry żółtego sera, warzywa i bułka.

Kolejny bardzo smaczny zestaw i warty polecenia.

Śniadanie francuskie (11 zł). Dwa jajka w koszulkach podane na grzankach i warzywa.

Świetne! Grzanki to kromki tostowego chleba, lekko ziołowe, chrupiące. Jajka ugotowane dobrze, po nacięciu żółtko spływa leniwie na grzanki. Bardzo smaczne śniadanie!

Oprócz opisanych zestawów możecie jeszcze zamówić śniadanie irlandzkie (dwie frankfurterki, jajko sadzone, warzywa) oraz amerykańskie (trzy pancakes z miodem i dżemem).

Podsumowując: jeżeli będziecie w centrum Wadowic, to pamiętajcie, że w narożnej kamienicy na Placu Jana Pawła II znajdziecie kawiarnię Galicjanka. Zjecie tam pyszne, urozmaicone i niedrogie śniadania, lunche i kanapki, a jeśli będziecie mieli ochotę na coś słodkiego to także wybór jest duży. Ot, chociażby słynna, bardzo słodka kremówka:

Galicjanka – Plac Jana Pawła II 13, Wadowice

WWW – http://galicjanka.com

Facebook – https://www.facebook.com/galicjanka.wadowice/

P.S. Oferta na stronie WWW jest nieco nieaktualna, przynajmniej jeśli chodzi o śniadania, więc wrzucam jeszcze zdjęcia aktualnego, dostępnego w lokalu menu:

 

Kolejne kanapki z food trucka? Tak, ale jakie!

Mazaya Falafel – dwa miejsca, ta sama wysoka jakość

Dodaj komentarz