close
Przystanek Pierogarnia w Krakowie

Przystanek Pierogarnia w Krakowie

0udostępnień

Za pierogami nie przepadam, nie jest to potrawa którą wybieram w pierwszej kolejności. Uwielbiam nadzienie do ruskich, ale częściej robię je w domu i wkładam w naleśniki, a później zapiekam. Robię tak głównie dlatego, że pierogi występujące w knajpach są za słabo przyprawione, nie są wcale pikantne. A to według mnie w przypadku ruskich jest absolutnie niedopuszczalne.

Są jednak konkretne powody dla których dotarłem do Przystanku Pierogarnia. Jakiś czas temu na ich fanpejdżu na facebooku pojawiła się informacja o wprowadzeniu nowości, a mianowicie Pi-burgera. To burger składający się z dwóch zasmażonych pierogów z mięsem, majonezu kieleckiego, zielonej cebulki, sałaty i oczywiście kajzerki. Na coś takiego nie mogłem pozostać obojętnym.

Pierogarnia mieści się w lokalu na parterze, na rogu ulic Bonerowskiej i Morsztynowskiej.

przystanek pierogarnia z zewnątrzLokalik jest mikroskopijny, składa się na niego 6 krzeseł i dwie półeczki przy ścianach, nieco obszerniej jest w ogródku ustawionym przy wejściu do lokalu, na chodniku, gdzie jest kilka krzeseł i dwa stoliki.

wnętrze lokalu1 wnętrze lokaluMenu jak na tak mały lokal prezentuje się imponująco, 7 rodzajów pierogów wytrawnych, 4 rodzaje pierogów na słodko, gołąbki, kluski z trzema rodzajami sosów, barszcz czerwony z uszkami, zupa dnia, szarlotka domowa, no i pi-burger czyli kanapka o której wcześniej wspominałem. Wszystkie produkty można zabrać ze sobą na wynos.

menu pierogi reszta menuZamówiłem więc na początek pi-burgera, kanapka jest całkiem solidnych rozmiarów, kajzerka jest świeża, pierogi wyglądają bardzo zachęcająco.

piburger

Pierwszy kęs i stwierdzam że to jedna z najlepszych rzeczy które można zjeść w tej cenie. Pierogi mają cieniutkie i chrupiące po przesmażeniu ciasto ale najważniejsze jest fantastyczne nadzienie. Są bardzo mięsne i pełne smaku. Dodatek najlepszego majonezu kieleckiego tylko dodaje całości charakteru. Absolutnie fantastyczna kanapka.

piburger wnętrze piburger wnętrze1Rozochocony zamówiłem talerz pierogów ruskich. Po kilku minutach wylądowały przede mną, solidnie okraszone smażoną cebulką. Mimo papierowego talerza wyglądały pięknie, bałem się że za pięknie, jednak po przyjrzeniu się, można zauważyć że każdy pieróg jest inny, wszystkie są ręcznie lepione na miejscu.

pierogi ruskiePo rozkrojeniu pierwszego widelcem zobaczyłem drobinki pieprzu w farszu. Najlepszy z możliwych znaków, ktoś nie bał się ich przyprawić. W smaku pierogi są wyraziste, ciasto jest cienkie i miękkie a nadzienie puszyste, lekkie i dobrze przyprawione. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsze ruskie jakie jadłem.

pierogi ruskie wnętrzePo zjedzeniu całej porcji ze smakiem poprosiłem jeszcze o mix wytrawnych pierogów na wynos i postanowiłem wrócić następnego dnia żeby zrobić zdjęcia wnętrza lokalu.

Wieczorem tego samego dnia przesmażyłem sobie na smalcu mix pierogów. Spróbowałem tym samym chyba wszystkich wytrawnych nadzień dostępnych w Przystanku Pierogarnia i muszę przyznać że byłem pod ogromnym wrażeniem. Każdy smak mi bardzo odpowiadał. Każdy pieróg był szczelnie wypełniony świetnym farszem.

mix pierogów na patelni mix pierogów na talerzu pierogi z kapustą i pieczarkami pieróg pieróg1Podsumowując, w Przystanku Pierogarnia można zjeść fantastyczne pierogi w bardzo specyficznej atmosferze, przychodzą tam studenci, pracownicy okolicznych biur oraz obcokrajowcy spragnieni polskich specjałów. Polecam też pi-burgera, tylko uprzedzam, że jest ich ograniczona ilość i szybko się kończą, ja zjadłem w dzień mojej degustacji przedostatniego. A była dopiero 13:30.

Ceny:

Pi-burger – 3,14zł

Pierogi Ruskie – 6,80zł

Mix pierogów na wynos – 8zł

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Przystanek-Pierogarnia/270172276353411

Pierogi i pi-burgera testował dla Was Michał Turecki, nasz człowiek w Krakowie.

ulotka ulotka1

 

 

Przystanek Pierogarnia Bonerowska 14, Kraków

Śniadania warszawskie część 1

Polyk wołowy, czyli druga wizyta w Szerdelku

Dodaj komentarz