close
Pizza z bigosem Pod Samolotem

Pizza z bigosem Pod Samolotem

0udostępnień

Takie rzeczy tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jadałem różne pizze, także z frytkami na wierzchu, ale śmiałego połączenia duszonej kiszonej kapusty z grzybami na pizzowym placku doznałem dopiero niedawno. W Ostrowcu na osiedlu Pułanki 12A mieściła się kiedyś znana również w Kielcach Primo Pizza. Teraz Primo znajdziecie na os. Ogrody, a w jej miejsce otworzyła się pizzeria Pod Samolotem. Menu nawiązuje do nazwy:

Postanowiliśmy spróbować 4 smaków, ponieważ wcześniej zjedliśmy (dużo!) w Primo, wzięliśmy 4 różne połówki na małych (32 cm) plackach. 

Margherita okazała się bardzo smaczna, klasyczna pizza z sosem pomidorowym i dużą ilością sera. Elementem zielonym były listki bazylii.

Na drugiej połówce znalazł miejsce  Przemyt Przez Granicę. W innej pizzerii pewnie nazywała by się Meksykańska. Bardzo dobra, wyrazista i pikantna kompozycja mięsa w paście chili, papryki, cebuli i kukurydzy. Pikantność nie przesadzona, taka w sam raz.

Pora na drugą pizzę.

Mechanicy Lubią To Najbardziej, czyli carbonarra z boczkiem i cebulą. Sycące, tłuste i… pyszne.

A teraz ta najbardziej kontrowersyjna połówka, czyli W Londynie Tego Nie kupisz. Przyznam szczerze, że miałem BARDZO mieszane uczucia. Z jednej strony uwielbiam duszona kapustę z grzybami, z drugiej taki patent pasuje mi raczej do pierogów. 

Jednak obecność sera dobrze spajała smaki na cieście i pizza, mimo iż nie byłaby moim stałym zamówieniem, obroniła się. Na pewno warto spróbować, dobrze komponuje się z zimnym piwem. I w zestawie z tym ostatnim stanowi nie tylko ciekawostkę, ale wręcz idealnie pasuje. Ja może tylko dałbym tutaj jakiś ostrzejszy akcent w postaci świeżo zmielonego pieprzu, ale lekka kwaskowość kapusty także jest przyjemna.

Podsumowując: jeśli macie chęć na smaczną i niedrogą pizzę, to Pod Samolotem taką znajdziecie. Bardzo dobre ciasto, dobrej jakości składniki i dobre ceny – czego chcieć więcej? To może nie jest pizza gourmet, ale jako niedroga przekąska sprawdza się doskonale. Syci, smakuje i nie rujnuje kieszeni.

Pod SamolotemPułanki 12A, 27-400 Ostrowiec Swietokrzyski

Facebook – https://www.facebook.com/Pod-Samolotem-1844768629138959/

 

Meksykański bydlak, czyli z wizytą u Senoritas

Międzynarodowy Dzień Food Trucków / SF Heroes x Targ Śniadaniowy

Dodaj komentarz