close
Pizza średnia, chociaż duża…

Pizza średnia, chociaż duża…

0udostępnień

Wciąż jestem chory i mimo tego, że zmysły smaku i węchu odzyskałem już w pełni, to nadal nie mogę wyjść z domu. Na krakowskim rynku street foodowym dzieje się coraz więcej, a ja mogę się temu, póki co, tylko przyglądać z boku.

Miałem ochotę na kebaba, ale w moje okolice tylko dwa lokale dostarczają ten przysmak. W obu przypadkach byłby to kebab z kurczaka, którego nie ruszam już od dłuższego czasu. Żaden pewnie nie smakowałby tak, jak w La Marsie albo 1stanbul, więc postanowiłem zamówić coś innego.

Kilka miesięcy temu Pizzeria Service, z której od czasu do czasu zamawiałem jedzenie, zmieniła nazwę, z tego co widziałem na profilu Facebookowym, zmienił się również wystrój lokalu, zakładam więc, że zmienili się również właściciele. Postanowiłem sprawdzić czy zmiana okazała się korzystna.

Korzystając z jednego z portali umożliwiających zamawianie jedzenia przez internet, wybrałem dużą pizzę Pepperoni. Danie miało się pojawić w ciągu godziny. Jako że było wczesne czwartkowe popołudnie, dostawca zjawił się w 35 minut. Pierwsze wrażenie jest dobre, pizza jeszcze przez zamknięte opakowanie pachnie dobrze, po otwarciu widzimy dużą ilość pepperoni, miejscami przypieczony ser i cienkie brzegi pizzy.

pudełko pizza pizza1 pizza2

Zapowiada się bardzo dobrze. Po pierwszych kilku gryzach okazuje się niestety, że pizza jest ledwie średnia, kiełbasa nie wyróżnia się niczym w smaku, na pewno nie jest ani trochę pikantna, ser specjalnie się nie ciągnie, mimo że pizza przyjechała ciepła. Najbardziej przeszkadza jednak smak sosu pomidorowego. Sos jest bardzo kwaśny, smakuje prawie tak, jakby ktoś dodał do niego kilka kropel octu. Zupełnie mi ten smak nie odpowiada i powoduje, że odbiór całej pizzy nie może być specjalnie korzystny.

Zjadłem dwa kawałki ale totalnie bez zachwytu. Składniki przeciętne, zupełnie niewyraźne w smaku, do tego słaby sos pomidorowy. Cena absolutnie przeciętna. Więcej już pizzy z Aldente nie zamówię. Wolę spróbować placków z innych miejsc.

Michal Turecki

Cena:

Pizza Pepperoni duża – 32 zł

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/aldentebistro

Aldente Bistroul. Spółdzielców 3, Kraków

PYZY, GORĄCE PYZY…

NO BARN, NO SMOQUE?

Dodaj komentarz